Reklama
Trzy nowe przejścia dla pieszych
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 21 grudnia 2018 15:55

Trzy nowe przejścia dla pieszych, odpowiednio oznaczone, pojawią się na drogach wojewódzkich w gminie Czchów. – Liczne monity w tej sprawie w końcu doczekały się szczęśliwego finału – podkreśla burmistrz Marek Chudoba.


W sumie na terenie powiatu brzeskiego będzie pięć nowych przejść dla pieszych: z czego trzy w gminie Czchów:  Droga wojewódzka 980 – 2 przejścia (Jurków oraz Domosławice) oraz Droga wojewódzka 966 – 1 przejście (Tymowa). Jak tłumaczy burmistrz Chudoba znacznie poprawi to stan bezpieczeństwa w gminie. Istotne, właśnie teraz zimą, kiedy w całej Polsce zdarza się najwięcej wypadków z udziałem przechodniów, w tym dzieci. Właśnie o tej porze roku są oni często niewidoczni na przejściach, zwłaszcza po zmroku lub wczesnym rankiem. Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego, już tej zimy, przejścia dla pieszych w całym regionie będą jednak nie tylko lepiej widoczne, ale przede wszystkim – bardziej bezpieczne.
Województwo Małopolskie realizuje program poprawy bezpieczeństwa na przejściach, za sprawą którego w kolejnych 115 miejscach zostanie zainstalowane dodatkowe oświetlenie –„na zebrach” pojawią się m.in. lampy LED wraz z elektronicznym czujnikiem. To jednak nie wszystko, bo dzięki zastosowaniu inteligentnych rozwiązań cały system będzie bardziej energooszczędny, ale co najważniejsze – pozwoli kierowcom na odpowiednią reakcję, gdy do przejścia będzie zbliżał się pieszy. Dzięki czujnikowi pojawi się wtedy mocniejszy strumień światła na przejściu i chodniku.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .