Reklama
Uszew. To już Boże Narodzenie
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 23 grudnia 2018 01:12

Stowarzyszenie „Wieś Naszych Marzeń” w Zawadzie Uszewskiej znane jest z wielu niekonwencjonalnych metod działania. Ostatnio ogłosiło społeczności, że święta tuż, tuż… W dniu 15 grudnia na placu zabaw rozpalono światełka na choince. Uroczystego rozpalenia światełek dokonali sekretarz Gminy Gnojnik Anna Rachwalik i sołtys Zawady Uszewskiej Jan Robak. Wszyscy podziwiać mogli zgromadzone zwierzątka oraz Rodzinę świętą. W roli  Maryi - Kornelia Rzewuska, Józefa - Mateusz Babraj, Aniołka – Alicja Robak, Diabełka - Wiktor Kostuch. Zebrani gromkim głosem zaczęli śpiewać kolędy, w tym też czasie rozpadał się rzęsiście śnieg, co nadało jeszcze piękniejszy urok. Aniołek częstował słodkościami zebranych, którzy następnie udali się na salę w Domu Ludowym.


Przy świątecznie udekorowanych stołach zasiedli goście: sekretarz  Gminy Gnojnik Anna Rachwalik, ks. prałat Jan Kudłacz, ks. wikariusz Karol Góra, dyrektor CK Ewa Świerczek, Prezes Stowarzyszenia UTW „Globus” Halina Krakowska, Prezes fundacji „Pro Memory” Danuta Białka z mężem, Radna Zawady Uszewskiej Barbara Pawełek, Radny Powiatowy Paweł Pabian, Prezes AK Karol Paterek z żoną, artystka ludowa z Biesiadek Zofia Hebda, licznie przybyli mieszkańcy Zawady Uszewskiej i Uszwi oraz członkinie Stowarzyszenia. Gości przywitała prezes Maria Robak. W swoim wystąpieniu przybliżyła całoroczny dorobek stowarzyszenia. Podziękowała za dobrą współprace z Urzędem Gminy i otrzymaną nagrodę za całokształt prac. Wyrazy wdzięczności skierowała też pod adresem członkiń stowarzyszenia, które już od października spotykały się przygotowując stroiki, musy jabłkowe, a pod koniec listopada zaczęto wypiekać pierniczki - wszystkim tym zostali obdarowani przybyli goście. Podziękowania popłynęły też w stronę Pań, które przygotowały uroczystą kolację. W menu znalazły się m,in. zupa grzybowa z łazankami, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ze śliwką, sałatki, ryby pod różną postacią i ciasta. Ksiądz prałat Jan Kudłacz poświęcił opłatki, którymi wszyscy się łamali, składając sobie nawzajem życzenia. Kolejnym punktem spotkania, był występ grupy kolędniczej z Uszwi przygotowany przez świetlicową Lucynę Wnęk. Przedstawienie bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami. Wszyscy goście zajadali się tradycyjnymi potrawami oraz z radością wyśpiewali najpiękniejsze kolędy przy akompaniamencie Pawła Gliździńskiego. Dziękuję wszystkim za przybycie. Dziękuję serdecznie  sponsorom: Annie Gałęziowskiej, Marcinowi Gwóźdź i właścicielom zwierząt: Beacie Rzońca, Mariuszowi Szot i Jerzemu Grzesickiemu. Życzę wszystkim błogosławionych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2019 – mówiła Maria Robak, Prezes Stowarzyszenia „Wieś Naszych Marzeń”.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .