Reklama
Czchów dba o mieszkańców
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 30 grudnia 2018 00:00

Przed nami Boże Narodzenie, najbardziej rodzinne święta w kalendarzu katolickim, ale nie wszyscy mogą cieszyć się z bliskich. Są tacy, którzy spędzają ten okres w samotności, ale czy dostatnio? - Mam nadzieję, że tak. Wierzę, że żadnemu mieszkańcowi naszej gminy jedzenia nie zabraknie. Od lat samorząd, podległe mu instytucje wspierają osoby samotne, najbiedniejsze, tych którzy nie radzą sobie w nowej rzeczywistości.


- Staramy się, jako gmina zadbać o najbardziej potrzebujących. Stąd pomoc finansowa i materialna świadczona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Ale nie tylko MOPS wspiera najbardziej potrzebujących. Warto chociażby wspomnieć o działalności innych organizacji pożytku publicznego, tak jak Caritas parafii działających na naszym terenie czy Polski Czerwony Krzyż. Przed Bożym Narodzeniem organizowane są spotkania opłatkowe, wiele rodzin otrzymuje paczki żywnościowe m- mówi burmistrz Marek Chudoba. Jego zdaniem jest to dowód na to, że gmina dba o osoby najuboższe. Innym przejawem naszej aktywności na polu opieki społecznej jest organizowanie bezpłatnych obiadów dla dzieci, pomoc stypendialna czy wreszcie opieka nad osobami starszymi, które kierowane są do Domów Pomocy Społecznej - mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .