Reklama
Gnojnik. Tony żywności
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 28 grudnia 2018 22:03

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku rozdysponował 9552,50 kg żywności. Z pomocy w formie paczki żywnościowej tym razem skorzystały 994 osoby. W tegorocznej edycji zakwalifikowani do Programu POPŻ 2014 – 2020 Podprogram 2018 otrzymali produkty żywnościowe następującego typu: koncentrat pomidorowy, mleko UHT, szynka drobiowa, szynka wieprzowa, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, filet z makreli w oleju, cukier biały, miód wielokwiatowy, gołąbki w sosie pomidorowym. Ponadto każda rodzina posiadająca małe dzieci otrzymała dodatkowo mleko modyfikowane oraz danie gotowe obiadek.


Wójt Gminy Gnojnik oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnojniku serdecznie dziękują właścicielowi firmy NOVUM (Krzysztof Wójs) za użyczenie wózka widłowego oraz wózka paletowego, za darmowy transport dziękujemy Bankowi Żywności, a także pracownikom Urzędu Gminy za pomoc przy rozładunku.. Serdeczne podziękowania należą się również OSP Gnojnik za użyczenie pomieszczenia do wydawania żywności. Osoby zainteresowane otrzymaniem wsparcia w ramach kolejnej edycji Programu proszone są o zgłaszanie się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej celem otrzymania skierowania uprawniającego do wydania żywności. Przypominamy, iż MRPiPS podwyższyło kryterium dochodowe uprawniające do skorzystania z POPŻ, zgodnie z którym pomoc w postaci paczki żywnościowej może być udzielana osobom i rodzinom, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1.402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1.056 zł dla osoby w rodzinie. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .