Zmarł były wiceburmistrz Zakliczyna
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 03 stycznia 2019 22:57

Jutro 4 stycznia (w piątek) o godzinie 12:30 modlitwą Różańca św. w intencji duszy śp. Stanisława Żabińskiego rozpocznie się uroczystość pogrzebowa w kościele pw. św. Idziego opata w Zakliczynie, a po Różańcu o godz. 13:00 Msza święta żałobna.1 stycznia 2019 roku w szpitalu, w wieku 65 lat, po długich zmaganiach z ciężką chorobą odszedł mgr inż. Stanisław Józef Żabiński – pierwszy zastępca burmistrza Miasta i Gminy po odzyskaniu przez Zakliczyn praw miejskich.


Do pracy w samorządzie gminy Zakliczyn trafił śp. Stanisław Żabiński w 1993 roku, a konkretnie 26 sierpnia 1993 roku, kiedy to Rada Gminy powołała do życia Zakład Kanalizacji w Zakliczynie, a na kierownika Zakładu ówczesny wójt Stanisław Chrobak powołał Stanisława Żabińskiego. W grudniu 1998 roku, po wygranych wyborach samorządowych wójt Kazimierz Korman powołuje Stanisława Żabińskiego na sekretarza gminy Zakliczyn. Stanisław Żabiński jest sekretarzem gminy Zakliczyn dziewięć lat, w tym czasie Zakliczyn odzyskuje miejski status i 21 marca 2007 roku burmistrz Kazimierz Korman powołuje Stanisława Żabińskiego na swojego zastępcę. Po odejściu z funkcji burmistrza Kazimierza Kormana w 2010 roku, kolejny burmistrz Jerzy Soska również powierza Stanisławowi Żabińskiemu funkcję zastępcy burmistrza i tak samo czyni w 2014 roku kolejny burmistrz Dawid Chrobak. Już choćby ten fakt pokazuje, jakim szacunkiem w samorządzie cieszył się mgr inż. Stanisław Żabiński. Niezależnie od poglądów politycznych każdy, kolejny szef samorządu gminnego i radni każdej kolejnej kadencji cenią Stanisława Żabińskiego za fachowość, uczciwość, pracowitość, lojalność i skromność. W drugiej połowie 2015 roku burmistrz Żabiński zmuszony jest poświęcić nieco więcej czasu swojemu zdrowiu - od lat zmaga się z chorobą i nie daje jej za wygraną. Pod koniec lutego 2016 roku informuje burmistrza Dawida Chrobaka o tym, że zamierza zrezygnować z funkcji zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn i przejść na rentę chorobową. 17 marca 2016 roku Stanisław Żabiński żegna się ze współpracownikami z Urzędu Miejskiego.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .