Reklama
Szczurowa. Górale z kolędą
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 07 stycznia 2019 21:21

Niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w żywiołowym koncercie Kapeli Zbójnicy. Przybyli do nas ze Szczyrku i jak na zbójników przystało  zaprezentowali mnóstwo kolęd i pastorałek po góralsku. Życzeniami dla wszystkich, oczywiście po góralsku, rozpoczęto koncert, a po kilku minutach skocznej muzyki, nadszedł czas na wesołe żarty prowadzącego P. Mateusza Kurowskiego. Żartów i dowcipów ten człek miał mnóstwo. Były kawały o bacy, opowiadania wesołych rymowanek, powiastek prastarych, jak to kiedyś bywało... A to wszystko zmyślnie wplecione w zestaw piosenek karnawałowych. W ponad dwu godzinnym koncercie publiczność wrzępska miała pełny zestaw fitnessu na siedząco, bo od śpiewu poczynając a kończąc na śmiechu wprawiali swoje ciała w wibracje odchudzające, mając w pamięci jeszcze nie dawno suto zastawione stoły podczas rodzinnych biesiad Bożonarodzeniowych.


A żeby zgromadzeni ludzie nie opadli całkiem z sił, Wrzępskie Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało degustację ciast i potraw. Pomysł zaproszenia Kapeli zrodził się już latem podczas Babskiej Biesiady zorganizowanej w jedną z niedziel lipca 2018 r. Tam też owa Kapela w większym składzie występowała, poszerzona o płeć piękną. A wracając do świątecznego występu, nie zabrakło też konkursów z humorem. Publiczność miała też okazję przymierzenia masek kolędniczych i przeistoczenia się w Tura, jedną z głównych postaci kolędników. Organizatorem koncertu było KGW Wrzępia, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .