Ślisko na drogach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 08 stycznia 2019 23:07

Zima dała o sobie znać. Na ulicach i drogach regionu jest bardzo ślisko. – Fatalnie jest w samym Brzesku. Po raz kolejny tej zimy służby porządkowe miasta nie zadbały o należyty stan dróg. Co prawda na głównych ulicach jest sytuacja w miarę opanowana, to jednak drogi osiedlowe są oblodzone, w centrum zalega wielka warstwa błota pośniegowego, nie odśnieżone są też chodniki i parkingi  – żalą się mieszkańcy miasta. Zdecydowanie lepiej jest na drogach powiatowych.  Intensywne opady śniegu utrudniły życie kierowcom w powiecie brzeskim. Tradycyjnie już najgorzej było na drogach gmin: Iwkowa, Czchów, Gnojnik oraz w gminie Dębno, na południe od „czwórki”.

– W zasadzie wszystkie drogi są przejezdne. Oczywiście w tak trudnym terenie, górzystym jak u nas, bez zimowego ogumienia nie da się jeździć. Na niektórych odcinkach dróg trzeba tez mieć łańcuchy w zimie. Oczywiście staramy się utrzymywać jezdnie w należytym porządku, ale czarnej nawierzchni zima zapewnić nie jesteśmy wstanie – mówi Bogusław Kamiński, wójt Iwkowej. Podobnie rzecz się ma w sąsiedniej gminie Czchów. Tutaj również wszystkie drogi były przejezdne. Na drodze powiatowej z Czchowa przez Kozieniec do Iwkowej, zalegała warstwa błota pośniegowego. W tej części powiatu napadała najbardziej: miejscami nawet do 10 – 15 centymetrów. Starosta brzeski Andrzej Potępa podkreśla, że zostały postawione w stan pogotowia wszystkie jednostki, którymi dysponuje powiat. Zima dała się we znaki też w Bochni. Najtrudniejsze warunki panowały wczoraj w górzystym terenie, w gminach: Żegocina, Trzciana, Lipnica Murowana, Nowy Wiśnicz i Łapanów. Kierowcy utyskiwali jednak także na stan nawierzchni dróg w mieście Bochnia i gminie wiejskiej Bochnia. Doszło do kilku, na szczęście niegroźnych, kolizji. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni apelują o rozwagę, zwłaszcza w pierwszych dniach zimy. Wtedy o wypadek najłatwiej. – Brak wyczucia, nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków panujących na jezdni i brak ogumienia zimowego – powodują nierzadko tragiczne skutki. Południe powiatu tarnowskiego także paraliżuje śnieg. – Staramy się by drogi były przejezdne - zapewnia burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .