Tarnów. Muzealne lekcje
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 11 stycznia 2019 17:40

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do skorzystania z oferty zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych. W ofercie, z której można skorzystać w filii muzeum w tarnowskim ratuszu, znalazły się dwa tytuły zajęć: „Wio koniku, wio!” oraz „Szlachcianka i szlachcic w 3D”. Na pierwsze, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zapraszamy w dniach 15-17 stycznia. Na drugie, przygotowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zapraszamy w dniach 22-24 stycznia. Wszystkie rozpoczynać się będą o godzinie 11.00, koszt to 6 zł za osobę.


Wprowadzeniem do zajęć „Wio koniku, wio!” będzie zapoznanie dzieci z eksponatami zbrojowni sarmackiej. Uczestnicy dowiedzą się, jak ważną rolę w historii Polski odegrały konie, zobaczą wspaniale zdobione siodła paradne, części rzędów końskich oraz omówią z prowadzącym znaczenie przysłów: „Znamy się jak łyse konie”, „Koń by się uśmiał”, „Zrobić kogoś w konia”.  Następnie dzieci wykonają własnego konika i ozdobią jego siodło „drogimi kamieniami”, jak za czasów dawnej Rzeczpospolitej szlacheckiej. W części wprowadzającej do zajęć „Szlachcianka i szlachcic w 3D” dzieci dowiedzą się, jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane i jak je przechowywano. Następnie poznają, z jakich elementów składał się szlachecki strój staropolski. W części warsztatowej uczestnicy własnoręcznie wykonają  ozdobną kartkę „Szlachcianka i szlachcic w 3D” w formacie A4. Dzieci zabiorą prace ze sobą, jako pamiątkę.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .