Reklama
Gmina Dębno. Bezpłatne badania mammograficzne
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 12 stycznia 2019 20:38

Co roku, w Polsce, dopada kilkanaście tysięcy kobiet. Wczesne wykrycie guza daje niemal stuprocentową pewność, że zostanie on usunięty i kobieta będzie zdrowa. Oprócz samobadania piersi, warto wykonać badania mammograficzne. Serdecznie zapraszamy mieszkanki Gminy Dębno w wieku 50 – 69 lat, na bezpłatne badania mammograficzne, które zostaną przeprowadzone w ramach umowy NFZ 14 stycznia 2019 r. w godzinach 09.00-12.00, obowiązuje rejestracja telefoniczna pod numerem 58 767 34 44. Mammobus zostanie ustawiony na parkingu Urzędu Gminy Dębno (od strony północnej budynku).


Z badania mogą skorzystać Panie, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii. Informujemy dodatkowo, że kobiety z grupy ryzyka (rak piersi w rodzinie: matka, siostra), mogą korzystać z diagnostyki co 12 miesięcy. Specjalnie dla Pań z terenu Gminy Dębno zostaną zorganizowane dodatkowe terminy badania mammograficznego: 6 lutego, 20 lutego, 16 kwietnia, 28 maja lub 26 czerwca. Informacje szczegółowe dotyczące powyższych terminów badań zostaną podane w późniejszym czasie. Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym. Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych.  Według Krajowego Rejestru Nowotworów od początku lat 60 - tych obserwuje się w naszym kraju rosnącą zachorowalność na ten nowotwór. Wcześnie wykryte zmiany są wyleczalne w 100 procentach. Zapraszamy na badania.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .