Reklama
Dębno. Narty za darmo
SPORT - Aktualności
środa, 16 stycznia 2019 00:20

Pływanie i bezpłatne lekcje narciarskie – to oferta dla dzieci z gminy Dębno. Tutaj ponownie realizowany jest projekt „Jeżdżę z głową” - edycja na 2019 rok, współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Otrzymana kwota dofinansowania wyniosła ponad 35 tysięcy złotych. Do udziału zgłosiło się 235 uczniów szkół podstawowych, z 8 placówek oświatowych działających na terenie gminy Dębno. - Dzięki programowi Jeżdżę z głową dzieci ze szkół podstawowych mogą korzystać z uroków zimy spędzając czas na stoku i zdobywając nowe umiejętności – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, a takie programy pozwalają na zaszczepianie w młodych ludziach pasji do uprawiania sportów.

Zajęcia, w ramach programu, organizowane są w ośrodku narciarskim w Jastrzębi koło Ciężkowic pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej posiadającej uprawnienia PZN lub MENiS oraz przygotowanie pedagogiczne. Przed wejściem na stok uczniom udostępniany będzie niezbędny sprzęt narciarski, tj. narty, buty narciarskie, kijki oraz kask. Uczestnicy spędzą na stoku po 20 godzin, a czas ten pozwoli na zdobycie i podniesienie poziomu umiejętności w jeździe na nartach. Na miejscu uczniowie zostaną podzieleni na grupy maksymalnie 12 osobowe, a każdej grupie zostanie przydzielony instruktor. Dodatkowo w ramach projektu przewidziano spotkanie dzieci z policją zabezpieczającą stok i prelekcje na temat bezpiecznej jazdy na stokach narciarskich. Projekt „Jeżdżę z głową” realizowany jest w terminie od 14 stycznia do 29 marca.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .