Drwinia. Gmina z budżetem
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 17 stycznia 2019 20:51

27 milionów złotych – to wartość inwestycji, jakie zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy Drwinia. To absolutny rekord w regionie tarnowskim i jeden z najwyższych wskaźników w kraju. - Budżet jest nie tylko bardzo ambitny, ale także proinwestycyjny, prorozwojowy i prospołeczny . W tej kadencji chcielibyśmy się uporać z inwestycjami komunalnymi; czyli rozbudową sieci kanalizacyjnej oraz nowoczesnej oczyszczalni ścieków – zapowiada wójt Jan Pająk.

Będzie to zarówno kontynuacja już rozpoczętych zadań jak i realizacja nowych projektów. W tym roku planowana jest m.in.: rozbudowa budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drwini w celu utworzenia „Centrum opieki nad małymi dziećmi”; budowa zintegrowanej sieci ścieżek pieszo-rowerowych; budowa tras pieszo-rowerowych wraz z podstawową infrastrukturą towarzyszącą  trasom     w Dolinie Raby na terenie gminy Gdów, Kłaj i Drwinia; budowa miejsc rekreacyjno-turystycznych w ramach projektu „Rekreacyjno - turystyczna Dolina Raby”; zagospodarowanie przestrzeni wokół Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży  w Niedarach; budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych; budowa kanalizacji; realizacja projektu budowy instalacji odnawialnych źródeł energii; kontynuacja realizacji projektu podniesienie efektywności energetycznej obiektów publicznych jako element systemowego podejścia dla ochrony środowiska naturalnego    w powiatach:proszowickim, bocheńskim i miechowskim; utworzenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Bieńkowice; utworzenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w miejscowości Trawniki; utworzenie miejsca odpoczynku i obsługi ruchu turystycznego w Grobli; poprawa infrastruktury publicznej i przestrzennej służącej zaspokajaniu potrzeb kulturowych i społecznych w miejscowości Niedary i Świniary; modernizacja dróg gminnych i rolniczych; rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 965 Zielona-Limanowa etap I i II; kontynuacja modernizacji oświetlenia ulicznego. - Nie mniej ważne są inwestycje w ramach Funduszu Sołeckiego: modernizacja domu ludowego w Ispini, modernizacja sali balowej w domu ludowym w Dziewinie, budowa siłowni na wolnym powietrzu w Woli Drwińskiej, modernizacja amfiteatru w Grobli, zakup trybun na boisko w Gawłówku, budowa placu zabaw przy boisku w Świniarach, ogrodzenie boiska sportowego w Mikluszowicach – dodaje wójt Jan Pająk.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .