Brzesko. Nowa placówka pocztowa na dworcu PKP
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 21 stycznia 2019 13:20

COP 4442Od stycznia można korzystać z usług nowej placówki pocztowej w Brzesku. Została ona zlokalizowana na dworcu PKP. - To efekt doskonałej współpracy pomiędzy spółkami skarbu państwa – mówił podczas dzisiejszej uroczystości oficjalnego otwarcia obiektu – Tomasz Tomala, dyrektor Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Podkreślał, że to kolejny dowód na to, że rząd wspiera rozwój małych lokalnych społeczności, poszerza ofertę usług – odtwarza te placówki, które w poprzednich latach były likwidowane. - Realizując swoją sieć, Poczta Polska udowodnia, że jest jedna z kluczowych firm działających w Polsce, która świadczy usługi na rzecz wszystkich obywateli, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Tylko w ubiegłym roku Poczta otworzyła 76 nowych urzędów – wyliczał dyrektor Tomasz Tomala.

COP 4437Nowa placówka znalazła swoje miejsce w poczekalni dworca PKP w Brzesku, w miejscu nieczynnej kasy biletowej. Oczywiście wcześniej zmodernizowano pomieszczenie pod kątem potrzeb Poczty. Obiekt został nowocześnie zaaranżowany, jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Poczta jest czynna od wtorku do czwartku w godzinach 7.30 – 19, natomiast w piątki od 8 do 20. Warto dodać, ze na miejscu będzie można skorzystać nie tylko z usług pocztowych, ale także finansowych czy ubezpieczeniowych: z całego pakietu oferty Poczty Polskiej. W gminie Brzesko jest pięć placówek pocztowych.

- Polska ma szeroki dostęp do wszystkich obywateli oraz przedsiębiorców i instytucji. Wypełniając misje usługi powszechnej działają w ważnym interesie społecznym, zapewnia dostęp do usług komunikacji, ale także zapobiega wykluczeniu cyfrowemu, oferując w wielu placówkach w Polsce, bezpłatne WI_FI. - mówi Wiesław Włodek, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej. Warto dodać, że poczta dba też o pamięć i tradycje. Jak podkreślał Wiesław Włodek Poczta towarzyszy wydarzeniom istotnym dla naszego kraju, świata, a także dla lokalnej społeczności. - W naszej działalności niezwykle istotne jest zaufanie, którym obdarzają nas klienci, to jest fundament, na którym chcemy budować przyszłość Poczty – podkreśla Wiesław Włodek.

Dodajmy, ze w uroczystości oficjalnego otwarcia placówki uczestniczyli między innymi Marta Malec – Lech, wicemarszałek Małopolski oraz burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha. Gospodarz gminy Brzesko gratulował władzom spółki decyzji o utworzeniu placówki. - Wspomniał o planach budowy parkingu przy dworcu. - Pomieści ona 160 pojazdów, znajdzie się na nim miejsce także dla klientów Poczt Polskiej – zapewniał burmistrz Latocha.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .