Reklama
Ryglice. Nikt nie straci pracy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 stycznia 2019 21:51

Kilkanaście pań, które na co dzień dbają o czystość w szkołach gminy Ryglice, mogą spać spokojnie. Poprzedni włodarz gminy – burmistrz Bernard Karasiewicz, chciał zatrudnić firmę zewnętrzną. Pomysł nie podobał się: ani dyrektorom szkół, ani paniom sprzątającym, które i słusznie – obawiały się, że po jakimś czasie i tak stracą pracę. Jak mówi burmistrz Paweł Augustyn w ubiegłym roku były podejmowane działania mające na celu przejęcie utrzymania porządku w szkołach przez firmy sprzątające. Zostały wykonane pomiary pomieszczeń, powierzchni korytarzy i inne czynności mające na celu wycenę kosztów, które miałyby ponieść firmy sprzątające.

Analizując zyski i straty wynikające z zatrudniania firm sprzątających w szkołach, można zauważyć, że większość dyrektorów oczekuje ciągłej dyspozycyjności oraz elastyczności od osób sprzątających. Osoby te, w ramach swoich obowiązków, na bieżąco zapewniają porządek w szkole przy różnego rodzaju wydarzeniach jak: spotkania, apele, występy uczniów lub inne zdarzenia losowe. Zatrudnienie firm sprzątających w konsekwencji miałoby negatywne korzyści dla społeczności szkolnej i mieszkańców naszej gminy. Nie możemy patrzeć wyłącznie przez pryzmat oszczędności i zwiększania obowiązków pracownikom. W związku z tym podjąłem decyzję o niezatrudnianiu firm sprzątających w szkołach gminy Ryglice – mówi Burmistrz Ryglic, Paweł Augustyn.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .