Reklama
Lisia Góra. Seniorzy na strat
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 29 stycznia 2019 21:52

Pierwszych 37 osób w wieku 65+ z terenu gminy Lisi Góra odbyło fascynującą przygodę w świecie nowych technologii. Seniorzy, a właściwie już świadomi e-seniorzy, wzięli udział w projekcie mającym na celu podniesienie kompetencji cyfrowych oraz poprawę umiejętności korzystania z komputera i Internetu. Każdy z uczestników szkoleń odbył 15 spotkań w wymiarze 3 godzin lekcyjnych oraz 3 spotkania animacyjne po 2 godziny lekcyjne. To naprawdę sporo czasu i spora dawka wiedzy, pozwalająca na opanowanie i podniesienie umiejętności poruszania się po nowych technologiach oraz pozbycie się lęku przed nimi.

Po zakończeniu szkoleń każdy z uczestników otrzymał nieodpłatnie i na własność tablet, na którym pracował, wraz z kompletem materiałów szkoleniowych. Projekt „Małopolski e-Senior” odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. – Seniorzy są bardzo zadowoleni, spotykam się z entuzjastycznymi reakcjami, zadowoleniem seniorów. Dobra informacja jest też taka, że już wkrótce kolejnych 40 seniorów będzie mogło wziąć udział w projekcie – mówi Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisi Góra. – Szkolenia rozpoczną się niebawem. Program jest bardzo interesujący, zasady takie same.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .