Reklama
Brzesko. Nowa komenda policji za trzy lata?
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 01 lutego 2019 20:28

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec 2021 roku brzescy stróże prawa przeniosą się do nowej siedziby. – W tegorocznym budżecie państwa zapisaliśmy środki na przygotowanie dokumentacji technicznej. Na ten cel mamy blisko pół miliona złotych – zapewniała podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek - Żelazko, poseł na Sejm RP. Faktyczna realizacja zadania potrwa jakieś dwa lata. – W wieloletnim planie inwestycyjnym, związanym z rozbudową infrastruktury poprawiającej bezpieczeństwo, jest zapisana inwestycja w Brzesku. Na ten cel przeznaczymy blisko 24 miliony złotych. Jeśli okazałoby się, że zarezerwowana na ten cel suma byłaby za mała, na pewno znajdziemy dodatkowe środki – deklarowała minister Szczurek – Żelazko.

Z informacji, które przekazała mediom wynika, że Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie dopina podpisanie umowy w sprawie przygotowania dokumentacji technicznej, która będzie obejmowała także pozwolenia budowlane. To otwiera zielone światło dla inwestycji. Jeżeli dokumentacja byłaby gotowa w ciągu kilku miesięcy, to nic nie będzie już stało na przeszkodzie, by rozpocząć inwestycje wczesną wiosną przyszłego roku. – Obiekty policji w Brzesku są w złym stanie. Dlatego udało się nam przekonać ministra spraw wewnętrznych i administracji do realizacja tej inwestycji. Za okazaną mi pomoc dziękuję władzom powiatu brzeskiego, staroście Andrzejowi Potępie, byłemu wicewojewodzie małopolskiemu Jozefowi Gawronowi, moim kolegom parlamentarzystom. To nasz wspólny, zespołowy sukces – mówi naszej redakcji minister Józefa Szczurek – Żelazko.

Nadal kwestią otwartą jest natomiast budowa nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Trwają stosowne analizy i ocena potrzeb. – Oczywiście chciałabym, żeby powstał nowy obiekt. Podobnego zdania są inni moi koledzy. Trzeba jednak pamiętać, że stan budynków jednostki w Brzesku jest na pewno o wiele lepszy niż innych, takich remiz powiatowych w kraju. Nie zmienia to faktu, że budowa nowej strażnicy koło obiektu policji i szpitala, pozwoliłoby na stworzenie takiego naszego – brzeskiego centrum bezpieczeństwa – dodaje minister Józefa Szczurek – Żelazko.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .