Marszałek w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 14 lutego 2019 13:12

019 4547Marszałek Małopolski Witold Kozłowski spotkał się z wójtem Gnojnika, Sławomirem Paterekiem. Interesowało go stanowisko gminy w kwestii przebiegu planowanej drogi ekspresowej z Brzeska do Nowego Sącza. Dla włodarza gminy była to doskonała okazja do zaprezentowania innych problemów gminy. - Tak się składa, że od wyborów samorządowych już kilka razy miałem przyjemność porozmawiania z marszałkiem Kozłowskim. Przedstawiłem mu mój pogląd na przebieg drogi ekspresowej. Marszałek Kozłowski zgodził się ze mną, że kwestią zasadniczą jest doprowadzenie do kompromisu, czyli takie ustalenie przebiegu drogi, by było ono możliwe do zaakceptowania przez wszystkie samorządy – podkreśla wójt Paterek.

Prace przy planowaniu drogi nabierają tempa. Marszałek Witold Kozłowski po raz kolejny, spotkał się w tej sprawie z wójtami z Chełmca, Łososiny Dolnej, Gnojnika i burmistrzem miasta i gminy Nowy Wiśnicz, odwiedzając każdą z gmin. Już na miejscu, w Krakowie spotkał się również z burmistrzem Czchowa Markiem Chudobą. Rozmowy dotyczyły przebiegu nowej trasy przez poszczególne gminy oraz dalszej współpracy wyżej wymienionych gmin z samorządem wojewódzkim. W spotkaniach wzięli udział Bernard Stawiarski, wójt Chełmca, Andrzej Romanek, wójt Łososiny Dolnej, Sławomir Paterek, wójt Gnojnika i Małgorzata Więckowska, burmistrz miasta i gminy Nowy Wiśnicz. Jak podkreśla włodarz gminy Gnojnik trasa, która gotowe są zaakceptować gminy regionu biegnie zachodnią częścią gminy Gnojnik. - Moim zdaniem koncepcja wschodnia upadnie. Ten projekt oprotestują nie tylko w Czchowie, ale także w Iwkowej, Łososinie Dolnej i Chełmcu. Marszałek Kozłowski jasno stwierdził, że najważniejszy jest kompromis i wybór takiej trasy, która w najbardziej, jak to tylko możliwy sposób, ograniczy ingerencję w osiedla domów jednorodzinnych. Musze przyznać, że jestem pod wrażeniem rozmowy z marszałkiem – mówi wójt Paterek.

Przy okazji kilku rozmów z marszałkiem Witoldem Kozłowskim wójt zaprezentował inne problemy gminy. - Mówiłem marszałkowi o potrzebie zakończenia prac związanych z rozbudową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gnojniku i innych miejscowościach naszej gminy, wskazywałem na potrzebę zakończenia prac przy budowie przedszkola w Uszwi. Ogromnie ważnym i wielkim wyzwaniem jest budowa nowej siedziby Centrum Kultury w Gnojniku, budowy stadionu sportowego z pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej oraz urządzeniami do lekkiej atletyki, zagospodarowaniem parku w Gnojniku. Oczywiście nie mniej ważne są środki na remonty dróg, chodników, zagospodarowanie centrów wsi, rewitalizacje centrum Gnojnika i pozostałych miejscowości w naszej gminie – podkreśla wójt Patarek. Marszałek Witold Kozłowski zapowiedział, że pomoże „zmierzyć” się gminie z tymi wyzwaniami i przyjadł kolejne zaproszenie do odwiedzenia Gnojnika. Była to pierwsza od wielu lat wizyta urzędnika tego szczebla w Urzędzie Gminy. - Za to troskę i wsparcie serdecznie dziękuję marszałkowi Kozłowskiemu oraz radnemu województwa małopolskiego, Wojciechowi Skruchowi – dodaje wójt Paterek.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .