Czchów. Dzielą środki
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 14 lutego 2019 13:10

Ruszył maraton zebrań wiejskich w gminie Czchów. Oprócz spraw bieżących wyłaniani są na nową kadencję Sołtysi oraz Rady Sołeckie. Na zebraniu w Piaskach-Drużkowie w wyborach na stanowisko sołtysa wsi po raz kolejny zwyciężył Ryszard Gałek, wygrywając z Pawłem Marszałkiem. W skład nowej Rady Sołeckiej wchodzą: Joanna Bodziony, Piotr Czyżycki, Mieczysław Kierczak, Kazimierz Michalik, Zbigniew Krzyżak, Bolesław Szczepański. Plan wydatków Sołectwa na 2019 rok: 28 000 zł.

 

Na zebraniu w Wytrzyszczce nastąpiło przekazanie warty, po trzech kadencjach z funkcji sołtysa zrezygnował Andrzej Rozciecha, który będzie nadal pełnił funkcję Radnego Rady Miejskiej w Czchowie. W wyniku zgodnej woli mieszkańców, przy stuprocentowym poparciu, na następczynie wybrana została Małgorzata Maciaś. Nową Radę Sołecką tworzą: Elżbieta Trojanowska, Paweł Bodek, Wojciech Maciaś, Andrzej Malinowski, Piotr Piechnik, Henryk Osuch. Zebranie zatwierdziło plan wydatków na 2019 r., na które składają się inwestycje drogowe: droga "Kozieniec - Zawrocie" – 8 000 zł, droga "Potoki - Zamek" - 8 000 zł, droga "Na Zalesie" - 4 000 zł, droga "Do Nowaka" - 2 000 zł.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .