Wojnicz. Kino do remontu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 lutego 2019 23:27

Scena kina w Wojniczu zostanie gruntownie odnowiona. Wniosek Gminnego Ośrodka Kultury zyskał uznanie w oczach ekspertów z Warszawy. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie stworzenie odpowiedniego „klimatu” wokół inwestycji.


Złożony przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojniczu wniosek do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktury Domów Kultury uzyskał pozytywną weryfikację a tym samym uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 176 000 zł. Całość środków zostanie przeznaczona na modernizację sceny w budynku Kina Wawel oraz zakup profesjonalnego projektora i nagłośnienia. Całość inwestycji umożliwi nam otwarcie Kina w Wojniczu. Dziękuję Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu oraz Przemysławowi Skruchowie za wsparcie naszego wniosku.  Liczę że Rada Miejska w Wojniczu udzieli wsparcia naszej inicjatywie – mówi dyrektor GOK Wojnicz. Celem programu jest zapewnienie optymalnych warunków dla działalności domów i ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w zakresie edukacji kulturalnej i animacji kultury poprzez modernizację i rozbudowę ich infrastruktury. – Cieszy mnie, że wniosek gminy Wojnicz uzyskał dofinansowanie – mówi naszej redakcji poseł Wiesław Krajewski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr112019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .