Szkoły Powiatu Brzeskiego z nową ofertą edukacyjną
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 20 lutego 2019 22:24

Nabór do szkół średnich zbliża się wielkimi krokami. Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ o miejsce w wymarzonej szkole ubiegać się będą dwa roczniki – absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych. Czasu jest niewiele, aby podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu każdego ucznia. Nowa oferta edukacyjna Szkół Powiatu Brzeskiego z pewnością ułatwi wybór zarówno tym najbardziej wymagającym, jak i tym niezdecydowanym.


Jak co roku wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja z naszego regionu zostały zaproszone na Powiatowe Targi Edukacyjne. Przyszli absolwenci mogli swobodnie porozmawiać z promotorami szkół i placówek edukacyjnych, poznać odpowiedzi na pytania związane z aspektami kształcenia ogólnokształcącego, technicznego i zawodowego, a dzięki fachowej pomocy doradców zawodowych mogli właściwie przeanalizować swoje preferencje i umiejętności. Dodatkowo każdy uczeń otrzymał przejrzysty Informator zawierający najistotniejsze dane o kierunkach i formach kształcenia (jak np. zawodowe kształcenie dualne) w Powiecie Brzeskim.
Co istotne, dla przyszłych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych przygotowane zostały bliźniacze kierunki. Rekrutacja rozpocznie się 25 kwietnia i potrwa do 10 czerwca 2019 r. Nabór prowadzony będzie dwutorowo – osobno dla ostatniego rocznika gimnazjum i osobno dla uczniów klas ósmych – pierwszego rocznika po reformie oświaty. Kryteria rekrutacyjne dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum będą takie same. Szkoły są przygotowane na przyjęcie zwiększonej liczby uczniów, dysponują odpowiednią ilością sal dydaktycznych i przygotowują większą liczbę klas.


Kształcenie w naszych szkołach utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. W corocznym rankingu „Perspektywy” po raz kolejny udało nam się zdobyć srebrną i brązową tarczę. Organizatorzy konkursu wyróżniają szkoły między innymi za wysoką zdawalność egzaminów maturalnych, zadowalające rezultaty na świadectwach szkolnych, a także za strategię kształcenia, która pomaga uczniom odkryć ich zdolności, a następnie rozwinąć skrzydła na rynku pracy. Krótko mówiąc, ranking „Perspektyw” pokazuje te szkoły, w których warto się uczyć.


Odświeżona oferta edukacyjna szkół Powiatu Brzeskiego jest bardzo różnorodna. Perfekcyjnie dopracowane specjalizacje techniczne to znakomita opcja dla przyszłych inżynierów. Propozycje szkół branżowych w pełni przygotowują uczniów do podjęcia konkretnego zawodu. Z kolei kierunki ogólnokształcące, dzięki odpowiedniemu profilowaniu przy zachowaniu przedmiotów wiodących, są rozwiązaniem dla tych, którzy planują studia prawnicze, medyczne lub filologiczne. Nie bez znaczenia jest także stała współpraca oświaty z potencjalnymi pracodawcami, którzy także uczestniczą w procesie nauczania.


W ofercie dodatkowej uczniowie znajdą ponadto: zajęcia on-line, warsztaty, laboratoria prowadzone przez wykładowców uczelni wyższych, wymiany międzynarodowe, staże zagraniczne i praktyki zawodowe u największych przedsiębiorców z regionu. Zainteresowani mogą także skorzystać z bogatego zestawu bezpłatnych kursów zawodowych oraz kursów na prawo jazdy. Podczas zajęć teoria łączy się z praktyką. Uczniowie mają dostęp do nowoczesnej bazy dydaktycznej – wysoko wyspecjalizowanych pracowni mechatronicznych, informatycznych, logistycznych, gastronomicznych, studia fotograficznego i telewizyjnego, pracowni reklamy czy montażu.


Funkcjonująca w szkołach Powiatu Brzeskiego wielowymiarowa forma kształcenia połączona z doświadczeniem nabywanym podczas praktyk i staży gwarantuje doskonałe przygotowanie naszych absolwentów do podjęcia pewnych kroków na aktualnie bardzo konkurencyjnym rynku pracy. Pozytywne efekty są także widoczne w wynikach matur czy egzaminów zawodowych. Z kolei prowadzone przez pedagogów projekty edukacyjne, zajęcia dodatkowe czy koła zainteresowań to inicjatywy nakierowane przede wszystkim na rozwój osobisty uczniów, wspieranie ich indywidualnych pasji, szlifowanie talentów i odkrywanie zdolności.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .