Dębno. Pamiętali o wyklętych
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 28 lutego 2019 21:42

Były kwiaty i znicze – gmina Dębno nie zapomniała o żołnierzach wyklętych. W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu (…) Dzień 1 marca ustanawia się Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”1.


Ustanowienie tego święta było wyrazem istniejącej w naszym społeczeństwie potrzeby kultywowania pamięci o tych, którzy przez wiele lat pozostawali w zapomnieniu. A przecież walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Jutrzejszy dzień jest okazją do oddania im należytego hołdu. – Wielu żołnierzy WiN i AK nie złożyło broni. Próbowali walczyć o suwerenność państwa polskiego, walczyli z naszymi nowymi zaborcami: Armią Czerwoną. Walczyli, by Polska była wolna i demokratyczna – mówi naszej redakcji Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

skarbnikaudytm

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .