Dębno. Władza pamięta o wyklętych
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 01 marca 2019 21:34

Bardzo ważna jest pamięć historyczna, musimy dbać o to, aby pamiętać o naszych bohaterach, również tych lokalnych, bowiem pamięć i szacunek dla przodków są fundamentem wspólnoty narodowej. Zawdzięczamy im bardzo dużo, między innymi to że możemy żyć w wolnym i niepodległym państwie – mówił, podczas uroczystości ku czci Żołnierzy Wyklętych, Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Tradycyjnie już podczas Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który jest obchodzony w Polsce już po raz dziewiąty, przy pomnikach upamiętniających lokalnych bohaterów z terenu Gminy Dębno, delegacje złożyły kwiaty i znicze.

Przedstawiciele Urzędu Gminy Dębno na czele z Wiesławem Kozłowskim Wójtem Gminy Dębno, Jackiem Szklarzem Zastępcą Wójta, Justyną Wójtowicz-Wodą Sekretarz Gminy Dębno, a także Radnymi Rady Gminy Dębno: Grzegorzem Gurgulem, Grzegorzem Kłuskiem oraz delegacje uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich wspólnie uczcili pamięć o bohaterach. Kwiaty i znicze zostały złożone w Dębnie przy pomniku Antoniego Derlagi ps. „Junak” oraz w Biadolinach Szlacheckich przy tablicy pamiątkowej zamontowanej na ścianie Wiejskiego Domu Ludowego, a także przy Obelisku upamiętniającym Porucznika Kazimierza Rzepkę ps. „Ognik” przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Biadolinach Szlacheckich, gdzie po uroczystym złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy uczestnicy wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .