Szczurowa. Na kulturę fizyczną i rekreację
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 marca 2019 23:00

Kluby sportowe działające na terenie gminy Szczurowa nie mają powodu do narzekania. W tym roku 264 tysiące przeznaczono na ich działalność. Sporo zważywszy, że w czterokrotnie większej gminie Brzesko, jest to kwota niewiele większa.  81 tysięcy złotych otrzyma Ludowy Klub Sportowy „Rylovia” z Rylowej na prowadzenie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, organizowanie działalności szkoleniowej. Dotacja obejmuje także współzawodnictwo seniorów. 26 tysięcy złotych trafi do GLKS „Orlik” Szczurowa, natomiast GLKS „Korona” z Niedzielisk otrzyma 39 tysięcy złotych; 28 tysięcy złotych to dotacja dla LKS „Wiślanie” z Woli Przemykowskiej.


Wszystkie wspomniane wyżej kluby będą  organizowały szkolenia i szeroko rozumiane współzawodnictwo sportowe w swoich miejscowościach. Uczniowski Klub Sportowy „Start” w Szczurowej otrzyma 27 tysięcy złotych: są to pieniądze m.in. na zorganizowanie współzawodnictwa sportowego, zawody sportowo – rekreacyjne, nagrody, dyplomy. Natomiast MKS „Olimpijczyk” otrzymał 63 tysiące złotych. Za te środki klub zorganizuje współzawodnictwo w kilku dyscyplinach sportowych.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .