Czchów. Ciekawa lekcja w terenie
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 15 marca 2019 23:32

Na 25 i 26 marca zaplanowano przyjazdy Naukobusa i Planetobusa do Domosławic. Jest to wspólnym projekt Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Nauka dla Ciebie”. Naukobus i Planetobus jeździ do małych miejscowości, w których mieszka nie więcej niż 130 tys. mieszkańców. W tym roku Naukobus odwiedzi 140 miejscowości, a Planetobus kolejnych 20. Dzięki temu w naszych wystawach objazdowych w 2018 r. weźmie udział ok. 160 tys. osób. - Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z tej oferty – mówi Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Wystawa, która jeździ w Naukobusie jest zminiaturyzowaną wersją eksponatów, które na co dzień można oglądać w Centrum Nauki Kopernik, a w Planetobusie jeździ mobilne planetarium z CNK. W Naukobusie jest 20 mobilnych eksponatów, a dzieci mogą eksperymentować korzystając ze wsparcia edukatorów z Centrum Nauki Kopernik.  W ten sposób udaje się nam dotrzeć z naszą ideą nauki przez eksperymentowanie do miejsc, w których raczej korzysta się z tradycyjnie planowanych lekcji Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe.  Zajęcia, które proponują edukatorzy przyjeżdzający Naukobusem i Planetobusem, pozwalają dzieciom na stawianie pytań związanych z nauką, budzą ciekawość i zachęcają do uważnego obserwowania świata wokół i interesowania się różnymi dziedzinami nauki.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .