Szczurowa. Niezłomnemu bohaterowi
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 19 marca 2019 09:01

W ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie klasy VII, VIII oraz III gimnazjum uczestniczyli w prelekcji dotyczącej dramatycznej historii pułkownika Łukasza Cieplińskiego, który został bestialsko zamordowany przez władze komunistyczne 1 Marca 1951 roku. To właśnie na pamiątkę tego tragicznego wydarzenia, co roku, wspominamy Niezłomnych.

Pułkownik Łukasz Ciepliński jest bohaterem, którego postawa może być wzorcem i autorytetem dla dzisiejszej młodzieży. Przez długie lata nie mówiono o nim w szkole, nie pisano w podręcznikach ani innych książkach. Przyszedł wreszcie czas gdy zaczyna się to zmieniać. Wiele jednak pracy zostaje jednak jeszcze do wykonania aby tacy ludzie jak Pułkownik Ciepliński odzyskali zasłużone miejsce w historii, ludzkiej pamięci i sercach. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Antoszowi, Przewodniczącemu Komisji Oświaty w Gminie Szczurowa, który odwiedził naszą szkołę i uczestniczył w prelekcji.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .