Reklama
Singin' Birds na inaugurację sezonu w Centrum Paderewskiego
KULTURA - Aktualności
wtorek, 19 marca 2019 09:03

Barwne trio wokalne w programie wielkich retro przebojów na inaugurację sezonu artystycznego w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Podczas wieczoru usłyszymy m.in. niezapomniane piosenki, takie jak „Sing sing”,
„Wojna domowa” czy „Żyj kolorowo”

14 kwietnia (niedziela), godz. 18.00
Sala Koncertowa Stodoła
Bilety w cenie 30 zł do nabycia od 18 marca – stacjonarnie w Dworze Paderewskiego w Kąśnej Dolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00 lub całodobowo na nowej stronie internetowej instytucji www.centrumpaderewskiego.pl

Singin' Birds to pierwszy polski zespół nawiązujący do amerykańskiej tradycji muzycznej z I połowy XX wieku, czyli swingujących grup wokalnych śpiewających w bliskiej harmonii. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach aranżacje i współbrzmienia głosów w ścisłej harmonii stanowią ucztę nawet dla najbardziej wymagających melomanów.
„Ćwierkający” w retro stylu zespół tworzy rozśpiewane trio: Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska i Dominika Dulny. O instrumentalną oprawę dbają: pianista Marcin Piękos, kontrabasista Jacek Kaliszewski, perkusista Marcin Marcel Piszczorowicz. Łączą oni muzyczny profesjonalizm ze świetną zabawą i humorem, a także oferują niezwykle różnorodny repertuar od porywającego swingu, przez przekorne country i zabawnego rock and rolla, aż po nastrojowe ballady. Tchną nowe życie w perełki muzyczne, które dawno odeszły już do lamusa, jak i dodają nutkę czarno-białego smaku do najnowszych hitów, a także tworzą własne, niepowtarzalne piosenki.
Singin’ Birds dało się poznać szerszej publiczności m.in. dzięki występom w konkursie Debiuty podczas 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i w półfinale telewizyjnego programu „Must Be The Music” (2013).
Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej oraz Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .