Szczurowa. Strażackie zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:41

W Szczurowej odbyły się Ćwiczenia Gminne Jednostek OSP z terenu gminy Szczurowa, mające na celu doskonalenie umiejętności z zakresu działań poszukiwawczo- ratowniczych i udzielania pierwszej pomocy u osób w stanie hipotermii. W ćwiczeniach wzięło udział 13 jednostek OSP z terenu gminy tj. OSP Szczurowa, OSP Zaborów, OSP Uście Solne, OSP Dołęga, OSP Pojawie, OSP Strzelce Wielkie, OSP Górka, OSP Kwików, OSP Niedzieliska, OSP Rajsko, OSP Strzelce Małe, OSP Wola Przemykowska- Natków i OSP Wrzępia.


 W ramach realizowanych ćwiczeń sześcioosobowe zastępy realizowały założenia polegające na: działaniach poszukiwawczo- ratowniczych, udzieleniu pierwszej pomocy u osób w stanie hipotermii w pobliskim kompleksie leśnym oraz doskonaliły umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Po zakończeniu działań terenowych w sali Domu Ludowego w Dołędze odbyło się podsumowanie ćwiczeń, w którym udział wzięli: st. bryg. Piotr Strojny- komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku wraz z oficerami prowadzącymi ćwiczenia. Wójt Gminy Zbigniew Moskal podziękował oficerom PSP za przeprowadzenie ćwiczeń a strażakom ochotnikom za tak liczne przybycie i udział w ćwiczeniu.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .