Brzesko. Burmistrz kandydatem na posła?
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 kwietnia 2019 19:55

Czy burmistrz Brzeska Tomasz Latocha będzie liderem listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w jesiennych wyborach do Sejmu RP? To bardzo prawdopodobny scenariusz – twierdzi jeden z doradców Władysława Kosiniaka – Kamysza, prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Dzisiaj to lider ludowców jest posłem PSL w regionie tarnowskim. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie ubiegał się o mandat posła albo z tak zwanego obwarzanka podwarszawskiego, albo z Krakowa. W tej sytuacji powstaje wakat w Tarnowie. Były wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys wybrał karierę uczelnianą. Doskonale sobie radzi w „starciu” ze studentami małopolskich uczelni. Raczej nie wystartuje. Zainteresowany nie jest także były poseł Andrzej Sztorc. W grę – w tej sytuacji – wchodzi dwie osoby: albo skompromitowany wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski (niedawno media ogólnopolskie przypomniały aferę z jego udziałem), albo włodarz Brzeska.

- Tomek ma świetne relację z Władkiem. Najlepszym tego przykładem jest chociażby to, że niedawno – jako burmistrz Brzeska udzielał mu... ślubu. Tak, tak, to właśnie w Brzesku lider ludowców powtórnie się ożenił. Potem było przyjęcie w pałacu Goetzów. Burmistrz Latocha brylował w towarzystwie. Zresztą często podkreśla swoje doskonałe relacje z liderem PSL. Dlatego nie zdziwię się jeśli będzie kandydatem PSL na posła. Praca w magistracie to nie jest wyzwanie dla niego: to raczej strateg, wizjoner, a nie technokrata. W Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, gdzie był zastępcą prezesa, kierował projektami unijnymi, a tutaj w Brzesku musi męczyć się z petentami. Już dzisiaj widzi, że niewiele może zrobić. Myślę, że jedynkę na liście PSL przyjmie jak błogosławieństwo i wybawienie zarazem – mówi nam jeden z prominentnych polityków PSL.
(mir)


Komentarze (9)

Pseudonim : Shark 27 kwiecień 2019 07:27
Ja uważam, że posada jaką miał Pan Latocha
w MARR to typowo polityczny stołek, na którym można posadzić licealistę i też da sobie radę. Jeśli Latocha wystartuje do Sejmu i na szczęście dla Brzeska dostanie mandat, mam nadzieję, że tym razem wybierzemy odpowiedniego burmistrza.
Szkoda tylko, że karierowicz bez kompetencji pójdzie wyżej i będzie "kosił"państwową kasę.

Pseudonim : du 27 kwiecień 2019 07:34
Nie wystartuje, bo to bylaby wizerunkowa katastrofa dla niego. Z drugiej strony w psl za 4 lata nikt o kosiniaku juz nie bedzie pamietal, wiec jak nie teraz to nigdy
Pseudonim : XYZ 27 kwiecień 2019 10:48
skoro tak ma być ... a wszystko wskazuje na to, ze tak będzie to rozumiemy, że człowiek "honoru" Nikodem Dyzma z grodu sw. Stanisława pokryje koszty wyborów uzupełniających ... no chyba, że po prostu w cyniczny sposób zabawił sie ludźmi niczym kukiełkami w teatrze lalkowym dla swojej własnej kariery, grając na uczuciach uczciwych i naiwnych ludzi. Piękny wylukrowany blondynek z komórką do robienia selfie widząc,że nic się osiągnie na niwie gminy daje nura w kierunku Warszawy żeby wyjść z "honorem" ? no bo jakie jest inne wyjscie ?? Męczyć sie przez 5 lat z dziurawym budżetem ? Widziały gały co brały !!! fajna trampolina do kariery kosztem uczciwych i naiwnych ludzi ... Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie"
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
Pseudonim : Czes 27 kwiecień 2019 11:10
Oj tak tak
Pseudonim : nikoś 27 kwiecień 2019 16:02
ciekawe czy jak rano kogut zapieje w szczepanowskim ogródku to Nikodem wspomnie sobie o swoich zamiarach i dokonaniach wobec Mieszkańców ? Co mówił i obiecywał a co zrobił. Wszakże wygłosił tak wzruszającą homilie w kościele w Buczu, że chyba raczej powinien zachować pamieć ... zapomniał tylko dodać, że fałszywce i obłudnicy nie wejdą do Królestwa niebieskiego. Brakowało jeszcze ducha ewangelicznego: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Jesienne wybory już niebawem ...
Pseudonim : Cyrkiel 27 kwiecień 2019 18:19
Gada, gada, gada i tyle - taki nasz burmistrz. Podobno już 7 milionów zadłuzył gminę, a Wawryka 32. Tylko Wawryka przez 10 lat, a Latocha w piec miesiecy
Pseudonim : Czes 27 kwiecień 2019 19:22
Tylko że inwestycje Wawryki widać
Pseudonim : Maria 28 kwiecień 2019 05:55
No cóż człowiek całe życie się uczy
Pseudonim : Czes 29 kwiecień 2019 18:23
Kto dużo gada ten mało robi i odwrotnie

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .