Aktywny i bezpieczny powiat brzeski
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 07 maja 2019 15:03

Powiat Brzeski od trzech lat promuje sport, rekreację i zdrową rywalizację w ramach autorskiej akcji pn. „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski”.
Trzecia edycja rozpoczęła się wraz z pierwszymi godzinami kalendarzowej wiosny. Od trzech lat 21 marca nie kojarzy się już z Dniem Wagarowicza. Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego postawili na „kolekcjonowanie” kilometrów w ramach akcji, która w oryginalny sposób mobilizuje do sportowej rywalizacji. Dotychczas do grona Aktywnych Mieszkańców zapisało się ponad 420 osób. Choć pogoda nie zawsze rozpieszcza, to jednak uczestnicy akcji, nie szczędząc czasu, aktywnie i bezpiecznie pokonują kolejne dystanse, aby wraz z nadejściem września stanąć na podium.


W dniu inauguracji wiele się działo. Do promowania aktywnego wypoczynku zaangażowało się aż 27 szkół z terenu powiatu brzeskiego. Tegoroczną edycję „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski” oficjalnie rozpoczął Starosta Brzeski Andrzej Potępa. Na głośny sygnał pistoletu startowego uczniowie wraz z nauczycielami ZSP 2 ruszyli w trasę zdobywać pierwsze kilometry. Wydarzenie urozmaiciły prelekcje przedstawicieli służb mundurowych i ratownictwa medycznego. W ramach inauguracji Zielonka zorganizowała także kampanię dotyczącą nietrzeźwych kierowców oraz coroczny Konkurs Pierwszej Pomocy. Konkurencje były nie lada zadaniem dla rywalizujących drużyn – wymagały nie tylko skupienia, ale i precyzji oraz doskonałej znajomości zasad udzielania pomocy w sytuacjach krytycznych i nagłych.


Południe Powiatu również aktywnie przywitało wiosnę. Uczniowie, ich rodzice i nauczyciele SOSW w Złotej wyruszyli w trasę w kolorowym marszu, promując akcję oraz świętując „Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – dzień kolorowej skarpetki”. Towarzyszyli im wiceburmistrz Czchowa Tadeusz Płachta, Powiatowy Komendant OSP Piotr Musiał oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Brzesku Janusz Potera. O bezpieczeństwo zadbali Strażacy OSP z Jurkowa i Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku. Uczestnicy rozdawali kwiaty i ulotki zachęcające do spędzania czasu wolnego z „Aktywnym Powiatem Brzeskim”.
W sąsiednim Czchowie na podwórku szkolnym ustawiono symulator zderzenia czołowego, na hali sportowej zorganizowano szereg ćwiczeń związanych z bezpieczeństwem, uczniowie chętnie brali udział w prelekcjach przygotowanych przez specjalistów z Fundacji ProDriver. W drugiej połowie spotkania odbyły się symulacje wpływu alkoholu na organizm człowieka przy pomocy alkogogli (test równowagi i koordynacji), symulacje zderzenia czołowego oraz ćwiczenia pierwszej pomocy i reanimacji. Wspaniałym podsumowaniem tego aktywnego i bezpiecznego dnia był bieg pod hasłem „100 km na 100-lecie PCK”.


Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski 3 dotarł również na północ Powiatu. W Szkole Podstawowej w Szczurowej zorganizowano strefę aktywności, a w ramach inauguracji odbył się turniej sportowy angażujący drużyny gospodarzy i gości z sąsiednich szkół. Każdej ekipie towarzyszyli kibice, którzy spróbowali swoich sił podczas konkursów przeprowadzonych w ramach drugiej odsłony akcji „Kibice i Doping – TAK!” Koordynator projektu asp. sztab. Mirosław Pysno wraz z sierż. Moniką Lis zaangażowali do zabawy całe trybuny.


Trzeci sezon Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski z miejsca wzbudził wiele pozytywnych emocji i prawdziwego ducha sportowej rywalizacji. Meta naszej akcji to 31 sierpnia 2019 r. Wraz z zakończeniem tegorocznej edycji wyłonimy zwycięzców, a najlepszy otrzyma Tytuł Najaktywniejszego Mieszkańca Powiatu Brzeskiego. Chcesz dołączyć do naszej akcji? Wystarczy, że bezpłatnie zarejestrujesz się w aplikacji Endomondo i dołączysz do rywalizacji Aktywny Mieszkaniec Powiatu Brzeskiego. Widzimy się na trasie! – zachęca starosta Andrzej Potępa.

Szczegóły akcji na stronie: www.aktywnypowiatbrzeski.pl


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .