Uratujmy Królewnę Zuzię. 1 maja w szkole w Porąbce Uszewskiej odbędzie się charytatywny koncert
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 23 maja 2019 23:36

31 maja w szkole w Porąbce Uszewskiej odbędzie się charytatywny koncert „Uratujmy Królewnę Zuzię”, dedykowany chorej na nowotwór kilkulatce z Dołów.


Impreza organizowana przez Sołectwo Doły, Komitet społeczny, Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy PSP w Porąbce Uszewskiej, Publiczną Szkołę Podstawową w Porąbce Uszewskiej to kolejna lokalna inicjatywa mająca na celu zebranie prawie milionowej kwoty potrzebnej na leczenie Zuzi Rzepy. Podczas koncertu, zorganizowanego na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Porąbce Uszewskiej, będzie można licytować cenne przedmioty, m.in. ozdoby do domu czy autografy celebrytów. Wydarzenie uświetnią ponadto lokalni artyści, jak chociażby zespoły Porąbcoki i Dołowianie, Emilia Gliździńska czy gwiazda wieczoru – Blank Page i Łukasz Wełna.

Koncert nie jest pierwszą inicjatywą mającą na celu zebranie kwoty potrzebnej do wyleczenia dziewczynki. W pomoc od kwietnia zaangażowane są  dwie fundacje: Siepomaga oraz Kawałek Nieba, którym można przekazywać datki. Ponadto na Facebooku powstały strona oraz grupa dedykowane różnorodnym licytacjom, z których cały zysk przekazywany jest na konto leczenia dziewczynki. Akcja, znana pod nazwą „Uratować Królewnę Zuzię”, jak dotąd pozwoliła na zebranie nieco ponad połowy kwoty. Nadal brakuje około 400 tys. złotych.

4-letnia Zuzia Rzepa choruje na neuroblastomę IV stopnia, czyli nowotwór układu nerwowego  występujący u dzieci. W Polsce odnotowuje się około 70 przypadków tej choroby rocznie. Leczenie neuroblastomy odbywa się za pomocą immunoterapii i nie jest w naszym kraju refundowane. Jego koszt to ponad 900 tys. złotych. Szybko zastosowana kuracja daje niemal  100-procentowe szanse wyleczenia, dlatego dla rodziców Zuzi każda złotówka jest na wagę złota.

Monika Szafrańska

 

Każdy i o każdej porze może wesprzeć Zuzię: https://www.siepomaga.pl/krolewna-zuzia


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .