Lewniowa. Warsztaty kulinarne
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 28 maja 2019 20:53

Niedawno w Domu Strażaka w Lewniowej odbyły się warsztaty kulinarne i żywieniowe. Wydarzenie zorganizowane zostało przez trenerów Banku Żywności w Krakowie, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Warsztaty poprowadziła trenerka i specjalista ds. edukacji pani Dorota Sokół, która wspólnie z uczestnikami przygotowywała takie potrawy jak: dwa rodzaje pasty z fasoli, brownie z fasoli, paszteciki z fasoli ze śliwką, pulpety z kaszy gryczanej i fasoli.

 

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kolejnych warsztatach proszone są o zgłoszenie w siedzibie ośrodka (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej) celem zadeklarowania uczestnictwa. - Nasza gmina skutecznie pozyskuje pomoc dla potrzebujących. Wiele razy wydawane były paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Osoby, których dochód nie przekracza określonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej kryterium (1 402 zł dla osoby samotnej, 1 056 zł na osobę w rodzinie), a chcą skorzystać z pomocy w formie paczki żywnościowej powinny zgłaszać się w ośrodku pomocy społecznej celem zakwalifikowania do otrzymania pomocy żywnościowej – mówi Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .