Reklama
Dziewin. Obiekt stanie do końca lipca
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 01 czerwca 2019 10:06

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec lipca 2019 roku zostanie oddana do użytku sala gimnastyczna w Dziewinie. Obiekt zostanie wzniesiony w ciągu… kilku miesięcy. Jak to możliwe? –  Postawiliśmy na obiekt pneumatyczny – tłumaczy wójt Jan Pająk.  O potrzebie budowy sali gimnastycznej w Dziewinie mówiło się od kilku lat. Koszt budowy tradycyjnej sali to jednak wydatek rzędu trzech, nawet czterech milionów złotych. Przy obecnych inwestycjach, planach związanych z budową sieci kanalizacyjnych, realizacja zadania nie wchodziła w rachubę.


 – Szukaliśmy stosownych rozwiązań. Udało się. Wraz z radnymi z Dziewina poprzedniej kadencji udaliśmy się na Śląsk. Tam podpatrzyliśmy salę gimnastyczną – pneumatyczną. Obiekt spodobał się radnym i rodzicom.  Do końca lipca tego roku powstanie hala pneumatyczna – sportowa. Mamy stosowne pozwolenia. Już są wkopywane pale pod fundamenty. Budowa sali będzie kosztowała około 680 tysięcy złotych. Połowa tej kwoty to dotacja – wylicza wójt Jan Pająk. Warto dodać, że w środku będzie sztuczna nawierzchnia. Nasz obiekt będzie miał charakter czysto sportowy, dlatego, że nie ma tam zbyt dużo miejsca na widownię. Dodam może, że zimą nagrzanie takiej hali też nie jest trudne, obiekt będzie bowiem posiadał komplet nagrzewnic, który rozwiązuje sprawę – zapewnia wójt Jan Pająk.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .