Gmina Tarnów. Dotacja z województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 05 czerwca 2019 20:56

W ramach tegorocznej edycji konkursu „Małopolskie Remizy” gmina Tarnów pozyskała dofinansowanie na remont remizy OSP w Koszycach Wielkich z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Dzięki otrzymanej dotacji w kwocie blisko 40 500 tys. zł w budynku remizy zaplanowano m.in. szerokie roboty budowlane, wymianę instalacji elektrycznej, modernizacje z zakresu instalacji wod-kan czy wymianę rur instalacji CO wraz z podejściem. Całkowity koszt zadania to dokładnie 80 810 tys. zł, co oznacza, że dofinansowanie obejmuje 50% ponoszonych kosztów.

Przewidywany termin zakończenia robót to początek jesieni tego roku. Inwestycja ta z pewnością jeszcze bardziej usprawni pracę strażaków ochotników, a tym samym korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo samych mieszkańców. – Cieszymy się, że dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego druhny i druhowie będą mieli zapewnione jeszcze lepsze warunki do funkcjonowania jednostki, co z pewnością ułatwi przeprowadzanie szkoleń, niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa instruktaży czy gotowości bojowej – mówi Prezes Zarządu Gminnego OSP Henryk Solak. Strażacy z Koszyc dziękują wicemarszałek Małopolski Annie Pieczarce oraz wójtowi Grzegorzowi Koziołowi za wsparcie i pomo9c w pozyskaniu środków.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .