Uście Solne. Rynek jak przed laty
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 08 czerwca 2019 21:33

Na rynku w miejscowości Uście Solne trwają prace w ramach projektu „Rewitalizacja obiektów społeczno- kulturalnych i przestrzeni publicznych na terenie gminy Szczurowa”. Zakres prac obejmuje wykonanie niwelacji części terenu, zagospodarowanie terenów zieleni w zakresie wykonania nowych nasadzeń zieleni niskiej i wysokiej, demontaż starych latarni betonowych oraz montaż monitoringu. Teren objęty rewitalizacją ma powierzchnię 1,12 hektara – i jest jednym z większych w regionie tarnowskim. Warto dodać, że Uście Solne miało przez wiele lat prawa miejskie.

Zaprojektowane nasadzenia roślin dobierane były kolorystycznie w celu zaakcentowania elementów charakterystycznych dla rynku, tj. pomnika króla Kazimierza Wielkiego oraz figury św. Jana Nepomucena. Realizowana koncepcja zagospodarowania terenu została uprzednio konsultowana z przedstawicielami społeczności Uścia Solnego.Wartość wykonywanych prac wynosi 208 617,67 zł, z czego 141 180,49 zł pochodzi z dofinansowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. - Prace przebiegają bardzo sprawnie. Wierzę, że termin oddania zostanie dotrzymany przez wykonawcę – mówi w rozmowie z naszą redakcją Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .