Gmina Dębno. Pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 20 czerwca 2019 11:43

W gminie zostaną wyremontowane kolejne odcinki dróg. Prace modernizacyjne zostaną przeprowadzone na drogach dojazdowych do pól w Woli Dębińskiej (Koło Wróbla) oraz w Jaworsku Wilkówka Grabno. Zarówno na jedną jak i na drugą drogę, Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie w wysokości 121 tys. złotych z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.   W ramach prowadzonych prac zostaną wykonane m.in. podbudowy z kruszyw łamanych, mechaniczne ścięcia poboczy oraz nawierzchnie z mieszanek mineralno-asfaltowych. Całość prac ma zostać ukończona we wrześniu bieżącego roku.
Gmina Dębno stale się rozwija, dlatego tak ważne dla nas jest pozyskiwanie środków na modernizację dróg dojazdowych do pól oraz domów.  Bezpieczeństwo mieszkańców gminy, jest dla nas priorytetem, dlatego tak ważnym aspektem jest modernizacja dróg – tłumaczy wójt Kozłowski.  

Stan dróg zmienił się w ostatnich pięciu latach diametralnie. Na lepsze – rzecz jasna. I właśnie w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz kierowców poruszających się po drogach gminnych zostaną wyremontowane dwa odcinki o łącznej długości około 2.9 kilometra.  Z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie,  w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Drogi Gminne i Powiatowe, gmina otrzymała kolejną dotację. Dzięki temu parce modernizacyjne prowadzone będą na drogach gminnych w Maszkienicach „Podlesie” oraz Maszkienicach „od Krzyża”. W ramach inwestycji zostaną odmulone rowy odwadniające, położona nawierzchnia asfaltowa, a także ścinanie oraz uzupełnianie poboczy. Całość prac modernizacyjnych ma zakończyć się w październiku bieżącego roku. Przybliżona wartość inwestycji to ponad 675 tys. zł, z czego Gmina Dębno pozyskała dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w wysokości 405 tysięcy złotych. Pod koniec ubiegłego roku podjęliśmy starania, aby pozyskać dofinansowanie z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Po raz kolejny udało nam się otrzymać dotację na modernizację infrastruktury drogowej w Naszej Gminie z czego jesteśmy ogromnie dumni   – mówi Wiesław Kozłowski.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .