Reklama
Dębno. Gmina z parkingiem
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:14

Z roku na rok przybywa pojazdów. Coraz więcej osób korzysta, w podróży do Tarnowa czy Krakowa z kolei. Stąd idea budowy nowoczesnego parkingu typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich. Parking zlokalizowany będzie przy budynku stacji kolejowej w Biadolinach Szlacheckich, powstanie tam 50 miejsc postojowych dla samochodów oraz 30 stanowisk dla rowerów. – W naszej gminie posiadamy jedną stację kolejową w Biadolinach Szlacheckich, z której korzysta znaczna ilość mieszkańców. Obok stacji pozostawiają oni swoje samochody, bądź też rowery i przesiadają się w dalszą podróż pociągiem. Stan istniejącej tam infrastruktury wymaga kompleksowej modernizacji, dlatego też bardzo cieszy nas fakt, że podpisana została umowa, w wyniku której powstaną odpowiednio przygotowane miejsca parkingowe - mówi wójt Wiesław Kozłowski. Budowa parkingu dla samochodów osobowych typu Park&Ride w Biadolinach Szlacheckich realizowana jest  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, - Nasza gmina pozyskała na  realizację tego zadania maksymalne dofinansowanie w wysokości 425 tysięcy złotych, co stanowi 85% całości kosztów projektu – dodaje wójt Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .