Powiat tarnowskim z województwem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 24 czerwca 2019 21:17

Niedawno w Starostwie Powiatowym w Tarnowie Marszałek Witold Kozłowski, Wicemarszałek Łukasz Smółka i Anna Pieczarka z Zarządu Województwa spotkali się z samorządowcami z Powiatu Tarnowskiego. Przy okazji wręczone zostały promesy gwarantujące pomoc finansową województwa do gminnych inwestycji w infrastrukturze sportowej. Witając uczestników spotkania gospodarz miejsca - Starosta Tarnowski Roman Łucarz podziękował Marszałkowi Witoldowi Kozłowskiemu oraz pozostałym członkom Zarządu Województwa, że  tak często przyjeżdżają do Tarnowa i spotykają się z samorządowcami. - To właściwa forma. To wyraz szacunku dla nas. To wsłuchiwanie się w potrzeby i głosy lokalnych społeczności. Jeszcze raz bardzo dziękuję - stwierdził Starosta. Wójtowi Wierzchosławic Andrzejowi Mrozowi przedstawiciele Zarządu Województwa przekazali umowę, zgodnie z którą samorząd wojewódzki przekaże gminie 600 tys. zł na budowę 2,5 km odcinka ścieżki rowerowej z Gosławic do Dwudniaków. Będzie ona połączona z już istniejącą trasą VeloDunajec.

Wręczone zostały promesy gwarantujące przyznanie dofinansowania wójtom i burmistrzom gmin - Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice, Zakliczyn i Żabno na realizację w 2019 roku projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa MIRS”. - Zarząd województwa kontynuuje program modernizacji i rozwoju bazy sportowej, szczególnie boisk, ale i innych miejsc rekreacyjnych - powiedział Marszałek Witold Kozłowski. Jego zdaniem władze samorządowe starają się uczestniczyć w takich spotkaniach nie tylko po to, aby przekazywać pomoc finansową na różne projekty, ale także po to, aby orientować się jakie są zapotrzebowania i na to zapotrzebowania odpowiadać. - Dla nas bardzo ważne są spotkania w terenie, poza Krakowem, bo zależy nam na zrównoważonym rozwoju Małopolski. Z rozwoju województwa muszą korzystać wszyscy mieszkańcy. Każda nawet najmniejsza miejscowość może liczyć na nasze zainteresowanie - zapewnił Marszałek.

O tym, że nie może być w województwie regionów A i B, mówił również Wicemarszałek Łukasz Smółka. - Każda gmina, każde miasto i każdy powiat musi mieć równy dostęp do środków finansowych na rozwój. Przyjeżdżając kolejny raz do Tarnowa wciąż mam w pamięci te spotkania z początku roku, kiedy to Anna Pieczarka ściągnęła nas tutaj w sprawie budowy połączenia wierzchosławickiego zjazdu z autostrady z Mościcami i dalej ze Strefą Aktywności Gospodarczej. I wszystko dobrze się potoczyło. Doszliśmy do porozumienia z Wodami Polskimi, uzgadniając kwestie techniczne i zwiększyliśmy budżet inwestycji. Pozostało już tylko postawienie kropki nad i. W kalendarzu na czerwono mam zaznaczony dzień 21 lipca kiedy to otwierane będą oferty na projekt oraz budowę łącznika i rozstrzygany będzie przetarg - wyjawił Łukasz Smółka.

Anna Pieczarka z Zarządu Województwa podziękowała z kolei dziennikarzom za tak duże zainteresowanie tym wydarzeniem i liczną obecność. Zwróciła uwagę, że tylko współdziałanie różnych podmiotów - instytucji i samorządów pozwoli na spokojny i dynamiczny rozwój Małopolski. - Musimy robić wszystko, aby pozytywne skutki naszych działań odczuwała każda małopolska rodzina. Samorządy lokalne wiele zrobiły dla swoich mieszkańców - są piękne centra miejscowości, okazałe obiekty oświatowe i kulturalne, coraz lepsza infrastruktura sportowa, lepsze i bezpieczniejsze drogi. Ale teraz musimy się wspólnie zastanowić co jeszcze możemy zrobić dla Małopolan - kontynuowała Anna Pieczarka.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .