Wybory: Lista PiS prawie gotowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 26 czerwca 2019 21:04

Anna Pieczarka, członek zarządu województwa małopolskiego, którą w wyborach do sejmiku poparło ponad 72 tysiące głosów, będzie najprawdopodobniej liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do Sejmu – w tarnowskim okręgu wyborczym (Tarnów, powiaty: brzeski, bocheński, dąbrowski, tarnowski, wielicki i proszowicki). Drugie miejsca będzie miała albo Józefa Szczurek – Żelazko albo  profesor Włodzimierz Bernacki. Na czwartym miejscu powinien być wiceprezes PiS w regionie tarnowskim, poseł Wiesław Krajewski. Piątka jest „zarezerwowana dla kandydata Solidarnej Polski. Coraz głośniej o tym, że będzie nim Józef Rojek. W grę wchodzą także radny miejski, mecenas Piotr Sak lub wicemarszałek Małopolski Marta Malec – Lech.

Na szóstym miejscu znajdzie się poseł Urszula Rusecka. Do siódemki przymierzany jest Michał Wojtkiewicz, do ósemki Anna Czech. Dziesiątka – to miejsce, które prawdopodobnie będzie miał Wojciech Skruch, radny województwa małopolskiego, skarbnik gminy Ciężkowice. Miejsca od 11 do 17 zajmą kandydaci zgłoszeni przez struktury PiS w regionie. W tym gronie wymienia się Beatę Hudymę, Teresę Połoską, Danutę Karwalę, Krzysztofa Gaca, Roman Wcisłę, Józefa Mroczka, Piotr Dziurdzię, Bogdana Kosturkiewicza, Martę Chrabąszcz, Kamila Kwiatkowskiego, Tomasza Stelmacha. Ostatnie osiemnaste miejsce jest zarezerwowane dla Stanisław Bukowca (radnego województwa małopolskiego, byłego wiceburmistrza Bochni i zastępcę wójta gminy wiejskiej Bochnia).

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .