Za nami Dni Gminy Gnojnika
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 01 lipca 2019 13:01

Nawet kilka tysięcy osób przewinęło się przez park w Gnojniku, gdzie w ostatni weekend czerwca odbyły się Dni Gminy Gnojnik. – Dziękuję wszystkim za udział, a organizatorom gratuluję udanego przedsięwzięcia – mówi naszej redakcji Sławomir Paterek, wójt gminy Gnojnik.

Warto wspomnieć, że w tym roku impreza odbyła  się 29 i 30 czerwca. W pierwszym dniu tego wyjątkowego wydarzenia artystyczno - kulturalnego, w sobotę 29 czerwca, odbyła się impreza dla dzieci. Około godziny 17 w amfiteatrze miał miejsce mini show dla dzieci. – To jest świetna impreza. Można potańczyć i spotkać się z koleżankami. Jest gorąco, ale warto było tutaj przyjść – mówi 10.letnia Kasia z Gnojnika. Monika i Kacper przyjechali z pobliskiego Czchowa. –  Przed rokiem też byliśmy na Dniach Gminy Gnojnik – zapewniali nastolatkowi z sąsiedniej gminy. Wieczorem odbył się koncert gwiazdy muzyki disco polo. Na scenie w parku w Gnojniku zaprezentowała  się grupa „Pawer Play”, która w ostatnich latach wylansowała kilka wielkich przebojów tego gatunku muzycznego. A potem była dyskoteka, którą poprowadził znany w Polsce DJ (DJ Robertus).
Natomiast w drugim dniu impreza rozpoczęła się o godzinie 15. Najpierw był tradycyjny blok imprez dla dzieci: piosenki, konkursy z nagrodami, wiele niespodzianek. Nie zabrakło prezentacji dorobku artystycznego przedszkolaków, oklaskiwanych nie tylko przez rodziców, ale też babicie i dziadków. Potem miała miejsce prezentacja lokalnych wykonawców. Podziwialiśmy  takie lokalne gwiazdy jak „Mini Błysk”, „Szkraby”, „Lewaki”, „Błysk” i „Cheerliderki”. Oczywiście nie zabrakło koncertu Gminnej Orkiestry Dętej z Gnojnika. W między czasie oficjalnego otwarcia imprezy dokonali: wójt Sławomir Paterek, w asyście dwóch radnych województwa małopolskiego: Wojciech Skrucha i Stanisława Bukowca. – Cieszy mnie, że po raz kolejny impreza zgromadziła tylu uczestników – mówił wójt Paterek. Radny Wojciech Skruch dziękował za zaproszenie, gratulował organizacji imprezy. – Jestem przekonany, że kolejne odsłony tej imprezy zostaną wsparte finansowo przez samorząd małopolski – mówił radny Wojciech Skruch. Pomoc deklarował także Stanisław Bukowiec. – Integracja lokalnej społeczności przy scenie artystycznej do doskonały pomysł – tłumaczył Stanisław Bukowiec. Na koniec wystąpiła gwiazda wieczoru: zespół Ciupaga z Łącka, który z powodzeniem uczestniczył w jednym z telewizyjnych Show, kradnąc serce między innymi Agnieszce Chylińskiej. Potem dyskoteka z DJ PEMA. W trakcie imprezy był też konkurs RDN Małopolska.


- Tradycyjnie już nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Dla dzieci były zjeżdżalnie, konkursy, malowania, przygotowano także stoiska gastronomiczne. Nasz pomysł jest taki, by Dni Gminy Gnojnik były wspólnym świętem, sposobem na integrację lokalnej społeczności. Zaproszenie zespołu grającego folk góralski oraz gwiazdy disco polo wpisywało się w oczekiwania naszych mieszkańców – mówił Sławomir Paterek., Dodajmy, że organizatorem tego wydarzenia było Centrum Kultury Gminy Gnojnik, która to instytucja od lat doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .