Powiat Tarnowski. Umowy z PFRON
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 10 lipca 2019 21:04

W sumie blisko 264 tys. zł trafi do Powiatu Tarnowskiego w związku z realizacją projektów z Programu wyrównywania różnic między regionami, przyznanych przez Oddział Małopolski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowy na dofinansowanie projektów w ramach tego programu podpisane zostały w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, w obecności Wiceminister Zdrowia, Józefy Szczurek-Żelazko. - Ogólna wartość wszystkich czterech projektów, które zostaną dofinasowane w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III wynosi prawie 450 tys. złotych - informuje Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Dofinasowanie ze środków PFRON to blisko 264 tys. zł.

Dzięki tym projektom zakupione zostaną trzy dziewięciomiejscowe samochody przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych z przeznaczeniem dla: Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim oraz Zakładu Aktywności Zawodowej, prowadzonego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Piast” im. W. Witosa w Woli Rzędzińskiej. - Zakup specjalistycznie wyposażonych samochodów to wyjście naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych - tłumaczy Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON, Marta Mordarska. - Kwota dofinasowania ze środków PFRON na każdy z tych samochodów wynosi po 80 tys. zł. - uzupełnia Dyrektor Marta Mordarska. Z kolei środki PFRON przeznaczone na aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych trafią do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie. Będzie to kwota ponad 21 tys. zł. Umowy na realizację projektów zostały podpisane w Starostwie Powiatowym w Tarnowie przez Starostę Tarnowskiego - Romana Łucarza, Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON - Martę Mordarską, a także pozostałych beneficjentów - Wójta Gminy Rzepiennik Strzyżewski - Marka Karasia oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego „Piast” z Woli Rzędzińskiej. Podpisanie odbyło się w obecności Minister Zdrowia - Józefy Szczurek-Żelazko. - Dzisiejsze wydarzenie i podpisanie umów z Programu wyrównywania różnic między regionami wpisuje się w politykę rządu w zakresie wsparcia osób niepełnosprawnych, w tym Programu Dostępność plus - mówi Minister Józefa Szczurek Żelazko. - Podejmujemy szereg działań we wszystkich obszarach życia społecznego, w tym również w tych obejmujących likwidację barier architektonicznych, poruszanie się i transport osób niepełnosprawnych, a także ich aktywizację zawodową - dodaje Minister. Ze strony powiatu umowy podpisali Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .