Gnojnik. Wójt tworzy komitet
WYDARZENIA - Gnojnik
piątek, 12 lipca 2019 13:02

Wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek zamierza  powołać komitet społeczny ds. opiniowania przebiegu alternatywnej drogi, dla drogi krajowej DK 75. Mowa oczywiście o przebiegu trasy przez teren gminy Gnojnik. Ma to spore znaczenie, bo korytarze które dzisiaj sugeruje rząd – zdaniem mieszkańców są nie do przyjęcia. Zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych współpracą przy wyborze i opiniowaniu poszczególnych korytarzy. Chętnych prosimy o zgłoszenia do referatu inwestycji i drogownictwa (pokój 24) – mówi naszej redakcji wójt Sławomir Paterek.

- Całemu regionowi, przez które będzie przebiegała droga, ta inwestycja jest po prostu tak potrzebna. To jest oczywiste.  Jak dotąd brakuje jednak przekonanych do jednego wariantu przebiegu nowej dwupasmówki. Pojawiło się ich kilka. Moim zdaniem potrzebna jest szeroka dyskusja na ten temat – ocenia wójt Paterek. Potwierdzają to w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mieszkańcy i samorządy protestowali przeciwko przebiegowi trasy po ich terenie, wskazując jako lepszą lokalizację drogi na terenie sąsiedniej gminy. Przygotowywano nowe warianty, co spotykało się z kolejną falą protestów - mówi Iwona Mikrut, rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. I dodaje, że największe zastrzeżenia zgłaszały gminy: Gnojnik, Nowy Wiśnicz, Czchów, Laskowa. Konsultacje społeczne rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Zarówno GDDKiA, jak i samorządowcy wierzą, że dojdzie do przełomu.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .