Dębno. Hala przyjazna niepełnosprawnym: dotacja z PFRON
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 12 lipca 2019 14:32

O kolejną dotację (prawie 100 tysięcy złotych), na budowę sali gimnastycznej, wzbogaciła się właśnie gmina Dębno. Chodzi o środki na dostosowanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jakiś czas temu został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na  dofinansowanie prac budowlanych. Gmina starał się o środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Dotacja od marszałka

Okazało się, że wniosek został zaopiniowany  pozytywnie. Efektem tego będzie dotacja dla gminy w wysokości ponad 86 tysięcy złotych. Jak mówi wójt Wiesław Kozłowski  pozyskane środki pozwolą na wykonanie węzłów sanitarnych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, windy przyporęczowej na I piętro wraz z poręczą, balustrady, a także miejsc parkingowych dostosowanych dla ich potrzeb.

 

W tym roku

W sumie ponad 6.2 miliona złotych, w tegorocznym budżecie gminy, przeznaczono na budowę hali widowiskowo – sportowej, która powstaje przy Szkole Podstawowej w Dębnie. Tylko w tym roku, z resortu sportu, otrzymamy na ten cel dwa miliony złotych – wylicza Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno. Całą dotacja od ministra zamknie się sumą cztery miliony złotych – jest to największa i najnowocześniejsza hala w regionie tarnowskim. Jjesienią 2016 roku gmina zleciła wykonanie stosownej dokumentacji technicznej. Przygotowano także wniosek o wsparcie finansowe, w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu. Konkurs konkursem, ale bez zadbania o odpowiednie lobby, pozyskanie środków byłby raczej nie możliwe. Dzięki wsparciu wiceminister zdrowia, brzeskiej posłanki Józefy Szczurek – Żelazko, wójtowi udało się dotrzeć do ministra sportu. – Przekonaliśmy urzędników w Warszawie, że budowa hali ma ogromne znaczenie dla rozwoju kultury fizycznej w naszej gminie. – Mam nadzieję, że z obiektu będą korzystali nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębnie, ale także starsza młodzież i dorośli – tłumaczy wójt Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .