Zakliczyn. Starosta i burmistrz repatriantom…
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 15 lipca 2019 20:08

Po latach oczekiwań w końcu w Ojczyźnie. Niedawno starosta Tarnowski Roman Łucarz, etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach oraz burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak złożyli wizytę rodzinie repatriantów, Państwu Buss, potomkom polskich zesłańców z Kazachstanu, którzy od kilku tygodni mieszkają w  Charzewicach. Pani Nadieżda Buss przyjechała z Kazachstanu do zakliczyńskiej gminy wraz ze swoim synem Andrzejem i synową Kristiną. Wcześniej w Polsce - w Koszycach Małych w Gminie Tarnów, zamieszkał z żoną i dziećmi drugi syn Pani Nadieżdy - Siergiej. W Kazachstanie wciąż jest jeszcze jej córka i dwoje wnuków.  - W imieniu całej społeczności Powiatu Tarnowskiego, a także władz powiatowych, pragnę gorąco powitać Was na Ziemi Tarnowskiej. Cieszymy się z Państwa obecności wśród nas, a także z tego, iż stajacie się naszymi sąsiadami - powitał Starosta Tarnowski rodzinę repatriantów. - Zapewniamy o naszej przyjaźni i życzliwości. Mamy nadzieję, iż będziecie traktowali to miejsce, jak Wasz prawdziwy dom. Ze swojej strony deklaruję, iż wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Zakliczyn, Panem Dawidem Chrobakiem, uczynimy wszystko, aby tak właśnie było - podkreślił Roman Łucarz.Odwiedzając nowych mieszkańców Charzewic, przedstawiciele Zarządu Powiatu przekazali im praktyczny upominek na potrzeby gospodarstwa domowego. - Państwo Buss mieszkają w dobrych warunkach, o co zadbał samorząd Zakliczyna - mówił Wicestarosta Tomasz Stelmach. - Były budynek domu nauczyciela został dla nich wyremontowany i odpowiednio przygotowany - dodaje. - Osobiście uważam, iż powinien być realizowany specjalny program powrotu Polaków z byłych krajów ZSRR do ojczyzny - tłumaczy Starosta Roman Łucarz. - Zachęcam pozostałych naszych samorządowców do podobnych inicjatyw, jaką zrealizowano w Gminie Zakliczyn.
Podczas wizyty u repatriantów rozmawiano o rodzinnych losach i przeżyciach przodków Pani Nadieżdy podczas wywózki na Wschód, a także o życiu w Kazachstanie, obecnej sytuacji w tym państwie oraz o planach Państwa Buss na najbliższą przyszłość.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .