Gmina Tarnów. Mania Pomagania
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 16 lipca 2019 22:02

Już po raz siódmy w Koszycach Małych odbył się koncert charytatywny „Mania Pomagania”, którego celem jest pomoc dzieciom z regionu tarnowskiego, potrzebującym wsparcia finansowego w kosztownym leczeniu i rehabilitacji. Akcję wsparli Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach oraz Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Smoleń, którzy byli obecni na tym wydarzeniu. Tym razem zbierano pieniądze dla dwójki rodzeństwa - trzyletnich bliźniaków Igorka i Wiktorka z Woli Rzędzińskiej oraz czteroletniej Elenki i jej dwuletniego braciszka Danielka z Zawady. Wydarzenie rozpoczęło się zmaganiami sportowymi. Następnie były koncerty orkiestr dętych i młodych talentów. Przygotowano ciasta domowego wypieku, był staropolski bigos, można było zmierzyć sobie ciśnienie i wykonać niektóre badania, wziąć udział w konkursach z nagrodami.


Wszystko za darmo, wystarczyło jedynie wrzucić do puszki symboliczną kwotę, włączając się tym samym do pomocy pokrzywdzonym przez los dzieciom. Wieczorową porą dla wszystkich przybyłych zaśpiewali Andre i Sławomir. Z koszyckiej sceny wybrzmiały takie przeboje jak „Miłość, miłość w Zakopanem”, „Czarodziejko, serc złodziejko” czy „Ale, ale Aleksandra”. - Kiedy siedem lat temu postanowiliśmy zorganizować pierwszą „Manię Pomagania” nawet w najśmielszych snach nie myśleliśmy, że efekt będzie tak wspaniały - powiedziała pomysłodawczyni i organizator charytatywnej akcji Anna Pieczarka, obecnie Członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Stwierdziła, że dzisiaj coraz więcej osób w regionie tarnowskim może o sobie powiedzieć, że są „maniakami pomagania”. - Dla mnie „Mania Pomagania” to Basia, dla której zagrał Enej w 2013 roku, a dziś jest tu z nami jako wolontariusz i zbiera pieniądze dla walczących o życie małych bohaterów. To Wojtuś, z chorym serduszkiem, dla którego zaśpiewała Ania Wyszkoni. Spotkałam go niedawno w przedszkolu w Radlnej z radością słuchając jak śpiewa. To seniorzy, którzy dzwonią, proponując wsparcie i rodzice uczniów piekący ciasta. A przede wszystkim tysiące ludzi co roku otwierających swoje serca na cierpienie najmłodszych - dodała Anna Pieczarka. Kwota zebrana podczas tegorocznej akcji nie została jeszcze podliczona, ale efektem poprzednich sześciu „Mani Pomagania” było ponad 350 tys. zł, które trafiły do rodziców 18 chorych i niepełnosprawnych dzieci. W organizację tegorocznego koncertu charytatywnego - podobnie jak poprzednich - mocno zaangażowane była Gmina Tarnów.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .