Czchów. Na zaproszenie harcerzy
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 16 lipca 2019 22:03

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie znani są nie tylko z ofiarnej służby na rzecz lokalnej społeczności. Często korzystają z zaproszeń i prezentują swoje umiejętności dzieciom i młodzieży. Tak było ostatnio. Przed kilkoma dniami odpowiedzieli na zaproszenie harcerzy wypoczywających na obozie w miejscowości Piaski Drużków, pojechaliśmy do miejsca ich obozowania, aby z nimi porozmawiać, pokazać sprzęt i wyposażenie lekkiego samochodu ratowniczego oraz zademonstrować jego działanie. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze i trwała aż do samego zmierzchu. Poniżej kilka zdjęć z tego spotkania – mówią nam czchowscy druhowie.

A co interesowało harcerzy? Dosłownie wszystko. Oczywiście najwięcej sensacji wzbudzał pojazd ratowniczy. Młodzi adepci sztuki przetrwania w terenie dopytywali ile pojazd pali, jaki ma napęd. Nie zabrakło pytań zwianych z akcjami ratunkowymi. Warto dodać, że jednostka OSP w Czchowie od lat należy do elitarnego grona jednostek zrzeszonych w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Co roku odnotowuje udział w nawet kilkudziesięciu akcjach. – Straży z Czchowa to jednostka doskonale wyszkolona i „uzbrojona” – ocenia Marek Chudoba, burmistrz gminy, a zarazem prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .