Reklama
Wybory parlamentarne. „Przymiarki” ludowców PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lipca 2019 22:04

Coraz mniejsze prawdopodobieństwo, że Polskie Stronnictwo Ludowe wejdzie w koalicję z Platformą Obywatelską. W tej sytuacji – jak dowiedziała się nasza redakcja – trwa kompletowanie listy ludowców w wyborach do Sejmu RP. Nadal jednak nie wiadomo, kto będzie liderem tej listy w tarnowskim okręgu wyborczym. Jak mówi nam jeden z prominentnych działaczy PSL, w grę wchodzą trzy – cztery nazwiska. Numerem jeden jest Władysław Kosiniak – Kamysz, szef polskich ludowców. Jest posłem z regionu tarnowskiego i – jeśli tylko zechce – będzie liderem. Jeśli zechce, bo coraz częściej słyszy się głos, że wystartuje z tak zwanego obarzanka podwarszawskiego. Wtedy liderem listy zostanie albo były wicemarszałek Małopolski i były wicewojewoda Stanisław Sorys lub burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha. W odwodzie jest także były starosta bocheński, Ludwik Węgrzyn. Kto jeszcze znajdzie się na liście PSL?

Powiat dąbrowski mają reprezentować wiceprezydent Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski (były starosta dąbrowski) oraz były wicestarosta Marek Kopia z Radgoszczy. Z powiatu tarnowskiego na liście znajdą się najprawdopodobniej były starosta, wicestarosta i szef samorządu powiatowego Zbigniew Karciński, wójt Skrzyszowa Marcin Kiwior, Jarosław Sady, były dyrektor MORD Tarnów, Roman Witos z Wierzchosławic, Stefan Dzik z Wietrzychowic. Region brzeski postawi albo na Tomasza Latochę, albo na wiceburmistrza Brzeska Grzegorza Bracha. Nie wykluczone, że wystartuje Adam Kwaśniak z Borzęcina lub były wójt Szczurowej, Marian Zalewski. W gronie osób z powiatu bocheńskiego wymienia się wójta Drwini, Jana Pająka, byłego wójta Trzcianej Józefa Nowaka, byłego starostę Ludwika Węgrzyna. W gronie kandydatów wymienia się także Józefa Lazarowicza z Woli Rzędzińskiej, Andrzeja Sztorca – byłego posła, Marka Padłę, przedsiębiorcę.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .