Brzesko. Dwoje nowych posłów
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 17 lipca 2019 22:02

Sara Pietrusińska i Weronika Podleś to nowi brzescy posłowie. Obydwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku zakwalifikowały się do wzięcia udziału w XXV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Aby zasiąść w sejmie dziewczyny musiały zrealizować projekt w którym, w sposób trwały, upamiętniły losy i działalność posła, sprawującego mandat w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny.

Ich bohaterem został Antoni Jan Goetz Okocimski. Projekt zrealizowały 453 dwuosobowe zespoły, w procesie rekrutacji wyłonionych zostało 230 takich zespołów. Autorzy najwyżej ocenionych prac zasiądą w ławach poselskich 1 czerwca i wezmą udział w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży w Sejmie Rzeczpospolitej w Warszawie. Organizatorem XXV sesji tego projektu jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorami są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .