Jarmark w Ciężkowicach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 17 lipca 2019 22:04

Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników to impreza cykliczna już na stałe wpisana w kalendarz imprez kulturalnych gminy Ciężkowice. W tym roku Jarmark zyskał pełnoletniość, gdyż w tym roku odbyła się jego osiemnasta edycja. Wydarzenie zgromadziło wielu wystawców prezentujących zapomniane techniki rzemieślnicze, miedzy innymi szydełkowanie i wyplatanie wykliny. W trakcie Jarmarku można było skosztować przysmaków tradycyjnej kuchni regionalnej oraz spróbować win z okolicznych winnic. Różnorodność barw, zapachów i smaków zgromadziła liczne grono odwiedzających. Pełna kolorytu była także scena ciężkowickiego amfiteatru, którą zawładnęli artyści – od najmłodszych do najstarszych.

Wśród nich nie zabrakło dziecięcego zespołu Kaczupino, grupy śpiewaczej z Bruśnika oraz niezawodnej kapeli „Pogórzanie”. Genialne wykony solistek Magdaleny Tabaszewskiej oraz Natalii Kucharskiej umiliły czas i zachęcały do wspólnej zabawy. Od tego momentu windowania tylko rosła. Kulminacja nastąpiła o godzinie 18:00, gdy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – Kapela Góralska Ciupaga z Łącka. Impreza zakończyła się zabawą taneczną przy akompaniamencie zespołu Akord. XVIII Pogórzański Jarmark Artystów i Rękodzielników zorganizowało Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice wspólnie z Fundacją Społeczną Progres z Tarnowa. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .