WYBORY. Pieczarka, Augustyn, Kosiniak-Kamysz. Znamy liderów list w okręgu tarnowskim
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 31 lipca 2019 11:38

Urszula Augustyn, będzie "jedynką" listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu tarnowskim, na drugim miejscu znajdzie się były żużlowiec – Robert Wardzała, a na pozycji nr 3 Jacek Pająk, były starosta bocheński. Wiadomo też już oficjalnie, że listę PSL w okręgu otwierać będzie Władysław Kosiniak Kamysz (podobnie jak 4 lata temu).

Od połowy lipca znane są nazwiska liderów list PiS do Sejmu, w okręgu tarnowskim listę otwierać będzie Anna Pieczarka. We wtorek komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zatwierdził listy partii w wyborach do Sejmu i Senatu.

Znalazło się na nich ponad dziewięciuset kandydatów na posłów i stu kandydatów na senatorów. Jak informują władze partii, wszystkie nazwiska zostaną przedstawione po ogłoszeniu przez prezydenta daty wyborów parlamentarnych. Zdradzają jednak, że listach jest większość obecnych parlamentarzystów PiS oraz samorządowcy z różnych środowisk, w tym także z Kukiz'15.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr082020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .