Gnojnik. Rolnicy skorzystają na wapnowaniu
WYDARZENIA - Gnojnik
środa, 31 lipca 2019 00:00

Do udziału w ogólnopolskiej akcji wapnowania gleb namawia Ryszard Machał, sołtys Biesiadek, a zarazem ekspert Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. „Ogólnopolski program regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” -  WFOŚiGW w Krakowie ogłosił nabór wniosków na  w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie”.   O dofinansowanie będą mogli ubiegać się posiadacze użytków rolnych z terenu województwa małopolskiego, o pH gleby poniżej lub równej 5,5 i powierzchni nie przekraczającej 75 ha. Żeby móc skorzystać z dofinansowania należy mieć aktualne wyniki badania gleby (do 4 lat wstecz). Na podstawie badania odczynu gleby OSCh-R wyda opinię (zalecenie) nawozowe. Dofinansowanie działań regeneracyjnych dla danej działki ewidencyjnej będzie  udzielone nie częściej niż raz na cztery lata. Kosztami kwalifikowanymi są wyłącznie koszty zakupu wapna nawozowego lub środka wapnującego z wyłączeniem kosztów transportu i rozsiewania.
Wypełnione  formularzami dotyczącymi pomocy de minimis w rolnictwie należy składać w terminie od 01.08.2019 r. do 31.12.2019 r.  do sekretariatu: Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Krakowie,  adres: ul. Kołowa 3, 30-134 Kraków.  Wersja elektroniczna wypełnionego wniosku musi być wysłana na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 
Informację dotyczącą zapisu na fakturze za zakupione wapno nawozowe lub środek wapnujący można znaleźć na stronie Stacji Chemiczno-Rolniczej – mówi Ryszard Machał.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .