Reklama
Dębno. Uratuj swoje życie
WYDARZENIA - Dębno
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 18:12

To oferta dla wszystkich pań w wieku 50 – 69 lat. Z bezpłatnych badań mammograficznych będzie można skorzystać w czwartek, 29 sierpnia, obok budynku Urzędu Gminy w Dębnie. Organizatorem jest Centrum Medyczne Maszachaba wspólnie z Centrum Medycznym Skopia oraz Stowarzyszeniem Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka" Krzeszowice. Centrum Medyczne Maszachaba wspólnie z Centrum Medycznym Skopia oraz Stowarzyszeniem Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Amazonka" Krzeszowice realizuje projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich: „Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet w wieku 50 - 69 lat w zakresie profilaktyki raka piersi w latach 2019-2021" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zwiększenie poziomu uczestnictwa osób w wieku aktywności zawodowej w programach zdrowotnych. Na bezpłatne badania mammograficzne zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat (ur.1969-1950): mieszkanki gminy Dębno; uprawnione uczestniczki Programu profilaktyki raka piersi NFZ, które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy, panie z grupy ryzyka (rak piersi w rodzinie: matka, siostra), które nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 12 miesięcy Zapraszamy na badania od godz. 9:00 do goodz. 16:00. Mammobus zostanie ustawiony na parkingu Urzędu Gminy Dębno (od strony północnej budynku). Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym. Stanowi główną przyczynę zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych. Według Krajowego Rejestru Nowotworów od początku lat 60- tych obserwuje się w naszym kraju rosnącą zachorowalność na ten nowotwór. Wcześnie wykryte zmiany są wyleczalne w 100 procentach.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr092020

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .